Aktuality

Geologické práce pro VRT Vysočina fáze I

Správa železnic informuje obyvatele v blízkosti připravované vysokorychlostní trati mezi Brnem a Velkou Bíteší o provádění geologických prací v regionu.

Odborníci provedou inženýrsko-geologické průzkumy v období mezi dubnem a říjnem 2023. Jejich výsledky poslouží ke zjištění horninového prostředí v daném území a projektanti s nimi budou dále pracovat v rámci přípravy dokumentace pro územní rozhodnutí (DÚR). Práce budou spočívat také ve vrtání či kopání sond. Znalost prostředí nám umožní navrhnout trať tak, aby neovlivnila vodní zdroje a zamezilo se šíření vibrací. V terénu budou pracovat zaměstnanci společnosti SAFETY PRO s.r.o.

VRT Vysočina fáze I je připravována mezi Brnem a Velkou Bíteší. Vstup a vjezd na pozemky bude pouze v rozsahu nezbytně nutném a s maximálním ohledem k dotčeným pozemkům. Práce se budou týkat následujících obcí: Osová Bítýška, Vlkov u Osové Bítýšky, Nové sady u Velké Bíteše, Velká Bíteš, Košíkov, Lesní Hluboké, Zálesná Zhoř, Domašov u Brna, Javůrek, Veverské Knínice, Říčany u Brna, Ostrovačice, Omice, Popůvky u Brna, Troubsko, Bosonohy, Ostopovice, Starý Lískovec a Bohunice.

Informace o přípravě vysokorychlostní trati mezi Prahou, Brnem a Ostravou naleznete zde. Jakýkoliv dotaz můžete směřovat přímo na Tým přípravy VRT Správy železnic na e-mailové adrese vrt@spravazeleznic.cz

Všem zúčastněným se omlouváme za případné nepříjemnosti spojené s přípravou vysokorychlostní trati. Děkujeme za shovívavost a pochopení.