Aktuality

OBRAZEM: Tým VRT v Roudnici nad Labem

Poslední předprázdninový výjezd letošního roku VRTmobilu – mobilního informačního centra vysokorychlostních tratí – se uskutečnil do Roudnice nad Labem. Veřejnost se mohla dozvědět informace o přípravě a realizaci vysokorychlostní trati včetně plánovaného terminálu. VRTmobil zaparkoval 20. června odpoledne v centru města na Husově náměstí. Následně navázalo setkání s veřejností v kulturním domě Říp za účasti místních obyvatel.

V Roudnici nad Labem byli přítomni i ministr dopravy ČR Martin Kupka, ředitel Stavební správy vysokorychlostních tratí Jakub Bazgier, jeden z autorů vítězného návrhu nové stanice VRT v Roudnici Martin Rusina a další. Funkčnost a provoz VRTmobilu zajistil tým komunikace vysokorychlostních tratí. V mobilním informačním stánku byly pro zájemce připravené desky, letáky, propagační předměty a zároveň si mohli v klidu promluvit si náměstkem SS VRT Martinem Švehlíkem o celém projektu nebo s architektem Matyášem Hronem o nové podobě plánovaného terminálu VRT v Roudnici.

návštěvníci VRTmobilu

Terminál bude sloužit jako přestupní uzel mezi VRT, místní hromadnou dopravou a zároveň jako bod systému parkovišť P+R pro dojíždění z okolí. Více informací o podobě terminálu včetně vizualizací najdete zde.

informujeme o časech dojezdů

Nebojte se nás na cokoliv k vysokorychlostním tratím zeptat na e-mailu vrt@spravazeleznic.cz.

VRTmobil na náměstí

Další výjezd VRTmobilu se o prázdninách uskuteční 29. července na akci Parní léto v Telči. Více informací o výjezdech nalezenete tady

VRTmobil v Roudnici