Aktuality

Máte už plány na víkend? Přijďte upustit páru do Benešova!

V sobotu na vás už od rána čekáme na benešovském nádraží. Náš infostánek najdete v depu přímo vedle parních lokomotiv oba víkendové dny od 9 do 17 hodin.

„Bude to takové spojení minulosti s budoucností. Parní železnice znamenala ve své době obrovský skok dopředu. Vysokorychlostní tratě zase přinesou do České republiky i celé střední Evropy nejnovější dopravní technologie a díky nim i rychlé a spolehlivé dopravní spojení. Platí to pro velká města i menší regiony. Benešov sice přímo na trase plánované vysokorychlostní trati není, ale plánujeme řadu propojek s běžnou železnicí, takže ani regiony nepřijdou zkrátka. Přijďte za námi do Benešova a my vám povíme podrobnosti,“ zve Jakub Bazgier, ředitel Stavební správy vysokorychlostních tratí.

VRTmobil v Telči

 

Festival parních lokomotiv nabídne bohatý program a my jsme rádi, že můžeme být u toho. Ve VRTmobilu se dozvíte, kde bude nejbližší rychlovlak zastavovat a jak se k němu nejlépe dostanete. Přivážíme mapy, letáky a brožury a pro nejmenší návštěvníky máme i drobné dárky. Těšíme se na vás!

informační deska o terminálu