Aktuality

Prezentační dny pro veřejnost znovu v září. Chystáme zajímavá témata

V září budou pokračovat prezentační dny vysokorychlostních tratí v prostorách infocentra Správy železnic na hlavním nádraží v Praze. Na prvním "po-prázdninovém" setkání představíme vedení vysokorychlostní tratě (VRT) v rámci Prahy. V plánu je zajíždění vlaků přímo na hlavní pražské nádraží. Všechny detaily prozradí 6. září odborník Správy železnic Lukáš Tittl.

„Vždy pro nás byla komunikace s veřejností nesmírně důležitá. Máme k tomu řadu nástrojů – sociální sítě, webové stránky nebo setkání s veřejností. Zajišťují je naši experti ve spolupráci s týmem komunikace a ta spolupráce je hodně úzká. Úplně stejný princip je u prezentačních dnů, navíc můžeme využít profesionální zázemí Správy železnic na hlavním nádraží,“ popisuje ředitel Stavební správy vysokorychlostních tratí Jakub Bazgier.

prezentační den v Praze

Od října 2022 do června letošního roku proběhlo osm setkání, velmi často před plným sálem. Zazněly informace o technických specifikách vysokorychlostních tratí, jejich přípravě i obecně o zajímavostech a jedinečných řešeních výstavby VRT a přínosu pro rozvoj ČR. Mluvilo se také o terminálech vysokorychlostních tratí (Roudnice nad Labem, Praha-východ). 

prezentační den Praha hlavní nádraží

Přednášející často zůstávají na místě dlouhou dobu a zodpoví úplně všechny dotazy. Většinou s sebou přinesou i prezentace, které doplní svým komentářem. Detaily o VRT Praha pro vás máme tady.

Ing. Martin Švehlík na prezentačním dni VRT