Aktuality

Pro studenty: Chcete vědět víc o VRT? Jsme s vámi na školách

Studenti, nezapomínáme na vás ani v létě! Experti na vysokorychlostní tratě ze Správy železnic se chystají na semináře a přednášky na školy. Určitě bude na co koukat a co poslouchat. Na Stavební správě VRT máme odborníky na stavbu tratí, mosty, tunely, architekturu i další obory. Dělíme se s vámi o aktuální informace o vysokorychlostních tratích a jejich přípravě. Děláme to rádi!

Chcete malou ochutnávku na téma VRTek? Tady je.smiley

studentská přednáška

Odborníci na vysokorychlostní tratě se účastní nejrůznějších seminářů a přednášek a vedou závěrečné práce studentů vysokých škol. „Ta spolupráce je skutečně pestrá. Můžu zmínit třeba Západočeskou univerzitu v Plzni nebo České vysoké učení technické. Studenti jsou pro nás hodně důležití a spolupráci dál budeme prohlubovat,“ říká náměstek pro rozvoj Martin Švehlík. „Nabízíme i možnost stáží,“ dodává Švehlík.

Studenti a zájemci o další informace je najdou pod tímto odkazem

studenti na semináři

Zástupci Stavební správy vysokorychlostních tratí absolvovali na jaře také přednášku pro středoškoláky na Střední průmyslové škole v Ústí nad Labem, kde prezentovali dopad přípravy a realizace stavby RS4 – spojení mezi Prahou, Ústím nad Labem a Drážďany. Na pražské ČVUT experti učí o vysokorychlostních tratích také v rámci běžné výuky v seminářích. Škola nabízí i volitelný předmět na stejné téma.

seminář

Na jarním železničním veletrhu Rail Business Days v Ostravě připravila Stavební správa VRT dvouhodinový seminář pro studenty. Na jaře jsme byli také v pražském Café Louvre na interaktivní konferenci pro studenty středních, vyšších odborných i vysokých škol. Studenti, moc se na vás těšíme!