Správa železnic zmodernizuje trať ze Sokolova do Chebu

Správa železnic pokročila v další přípravě rekonstrukce trati 140 v části ze Sokolova do Chebu. Práce byly rozděleny do tří samostatných investičních akcí, tento týden byly na všechny vyhlášeny veřejné zakázky na zpracování dokumentací pro územní rozhodnutí, včetně zpracování Oznámení EIA. Realizace prací se předpokládá v letech 2024 až 2029.

Všechny tři stavby na sebe úzce navazují, jejich součástí je rekonstrukce mezistaničních úseků Sokolov – Kynšperk nad Ohří, Kynšperk nad Ohří – Tršnice a Tršnice – Cheb a také stanic Kynšperk nad Ohří a Tršnice. Záměry projektů byly v polovině letošního února schváleny Centrální komisí Ministerstva dopravy.

Předmětem prací je optimalizaci trati ve stávající stopě a výměna železničního spodku a svršku, rekonstrukce mostů, trakčního vedení a zabezpečovacího zařízení. Současně se na celém úseku připraví plnohodnotný evropský vlakový zabezpečovač ETCS. Úpravy stanice Tršnice umožní odstavení a předjíždění nákladních vlaků o délce 740 m před uzlem Cheb. Součástí zakázky je i zpracování oznámení o vlivu staveb na životní prostředí (EIA).

Soubory ke stažení

tisková zpráva ke stažení.pdf pdf