Správa železnic zve na akci pro rodiče i děti

Nádraží v Praze-Dejvicích se druhou zářijovou sobotu stane opět dějištěm Rodinného dne se Správou železnic. Pro návštěvníky akce jde zde připraven bohatý program určený pro všechny věkové kategorie. Jeho součástí budou i jízdy historických vozidel, které připravily České dráhy v rámci svého regionálního dne železnice.

Pro děti budou na louce mezi kolejištěm stanice Praha-Dejvice a ulicí Milady Horákové připraveny nejrůznější sportovní disciplíny. V jejich rámci si vyzkouší například skákání v pytli, košíkovou či minigolf, zastřílí z luku či prokáží svou obratnost při hodu kroužků na cíl. Po splnění soutěžních úkolů budou na děti čekat skákací hrad, velká skluzavka či oblíbený Lovec světla.

Pro dospělé návštěvníky jsou určeny stánky s informacemi o přípravě výstavby vysokorychlostních tratí v Česku nebo o plánovaných i probíhajících stavbách na české železnici. Zájemci zde budou moci získat například informace o aktuálním stavu přípravy modernizace železniční trati z Prahy do Kladna a realizace odbočky na Letiště Václava Havla. Prostor dostane také projekt Bezpečná železnice, na stánku se budou promítat bezpečnostní videa a budou probíhat soutěže o hodnotné ceny. Ukázky své činnosti předvedou drážní hasiči. Chybět nebude také prezentace Správy železnic jako perspektivního zaměstnavatele.

Pro dopravu z Masarykova nádraží do Dejvic můžete po celý den využít zvláštní parní vlaky v čele s unikátní lokomotivou Heligon nebo historickou motorovou soupravu.

Soubory ke stažení

Rodinný den se Správou železnic - pozvánka.jpg (598.5 kB) jpg