Aktuality

V červnu za vámi jedeme do Jihlavy

Zajímá vás podoba vysokorychlostní trati v Jihlavě a na Vysočině? Potkejte se 9. června se zástupci Správy železnic. Do města také dorazí mobilní informační stánek – VRTmobil.

Infostánek bude pro veřejnost k dispozici ráno od 9 do 11 hodin u hlavního nádraží v Jihlavě a následně od 14 do 16 hodin na Masarykově náměstí. Přiblíží zájemcům veškeré informace týkající se přípravy vysokorychlostní tratě nejen v okolí Jihlavy.

Setkání s veřejností se koná od 16 do 18 hodin v Gotickém sále na jihlavském magistrátu (Masarykovo náměstí 97, 586 01 Jihlava), a to za účasti ministra dopravy Martina Kupky, primátora města Jihlavy Petra Ryšky a hejtmana Kraje Vysočina Vítězslava Schreka. Setkání je připravováno pod záštitou primátora města Jihlavy Petra Ryšky. Zástupci Správy železnic vás seznámí s prezentací, ve které podrobně představí přínosy vysokorychlostní železnice pro Jihlavu a region Vysočiny, průběh přípravy a celý projekt.  Nenechte se připravit o možnost dozvědět se vše, co vás zajímá, všichni jste srdečně zváni.

Hlavním cílem setkání je poskytnout občanům dostatek informací o vysokorychlostní trati, a to hlavně u úseků, které povedou přes Vysočinu. Vše uvidíte na názorných mapových podkladech, například kudy budoucí trasa povede a jak bude vypadat. Prezentace také objasní vlivy projektu na město a okolí. V Jihlavě je v plánu stavba nového terminálu VRT Jihlava-Pávov, vlaky by však měly zároveň zajíždět i do centra města.

Ve druhé polovině setkání dostanete prostor pro své dotazy, podněty a názory, abyste mohli získat všechny potřebné informace.

Rámcový program:

  • 9:00 – 11:00        mobilní infostánek VRTmobil u hlavního nádraží v Jihlavě
  • 14:00 – 16:00      mobilní infostánek VRTmobil na Masarykově náměstí
  • 16:00 – 18:00      prezentace s představením projektu za účasti primátora města Jihlavy Petra Ryšky, ministra dopravy ČR Martina Kupky, hejtmana Kraje Vysočina Vítězslava Schreka a zástupců Správy železnic. Bude následovat diskuse.