Vlaky se vrátí na část trati z Lovosic do Řetenic

Správa železnic dnes odstartovala opravné práce na traťovém úseku z Lovosic do Chotiměře. Provoz zde byl přerušen po sesuvu drážního tělesa v navazujícím úseku z Chotiměře do Radejčína. Náhradní přepravu cestujících mezi Lovosicemi a Radejčínem zajišťují od té doby autobusy. Správa železnic rozhodla o opravě poté, co Centrální komise Ministerstva dopravy schválila záměr projektu na rekonstrukci poškozené trati mezi Chotiměří a Radejčínem. Práce vyjdou na 10,7 milionu korun, vlaky se na opravený úsek vrátí v letošní letní sezoně.

V současné době je na trati z Řetenic do Lovosic v provozu úsek do Radejčína, který měří 22 km. V Radejčíně přestupují cestující na náhradní autobusovou dopravu do Lovosic. Důvodem je skalní sesuv mezi Radejčínem a Chotiměří, k němuž došlo v roce 2013.

Opravou nyní projde 9 km trati mezi Lovosicemi a Chotiměří, práce budou mimo jiné zahrnovat sanaci skal a částečné úpravy železničních přejezdů. Na zastávce Oparno se opraví přístřešek, ve stanici Chotiměř dojde k obnově nástupišť a přístupové cesty k vlakům kolem výpravní budovy. Dále Správa železnic provede výřez vegetace a výměnu některých pražců.

Vlaky se na úsek, který prochází známým turistickým cílem – Opárenským údolím, opět vrátí 6. června. Do konce září zde budou o víkendech a svátcích jezdit vlaky dopravce AŽD Praha. Provoz budou zajišťovat na trase Litoměřice horní nádraží – Chotiměř.   

Už v únoru schválila Centrální komise Ministerstva dopravy záměr projektu na rekonstrukci poškozeného úseku, na kterém vznikne nový železniční most. Vyhlášení výběrového řízení na realizaci stavby plánuje Správa železnic v roce 2022. 

Mimo tuto investici čekají trať také opravné práce na zbylých úsecích. Půjde například o sanace přilehlých skalních masivů, vyčištění propustků a štěrkového lože, výměnu pražců a části kolejnic a celkové zlepšení stavu trati. Navíc se zlepší zabezpečení stávajících přejezdů.

Soubory ke stažení

tisková zpráva ke stažení (56.6 kB) pdf