Aktuality

VRTmobil se představil na dopravní konferenci v Litomyšli

Mobilní infocentrum Správy železnic se 18. dubna představilo na konferenci Dopravní infrastruktura v Litomyšli. Návštěvníci se dozvěděli informace o vysokorychlostních tratích z letáků, interaktivních tabulí i od zástupců Správy železnic.

Konference se konala již popáté v prostorách pivovaru Litomyšl, tentokrát za účasti více než 500 odborníků. Pro zájemce byl na prvním zámeckém nádvoří umístěn VRTmobil, který nabízel účastníkům možnost získat informace o chystané vysokorychlostní železnici. Tým ze Správy železnic poskytoval propagační materiály, podrobné mapy a letáky. Návštěvníci si mohli vychutnat kávu u audiovizuální prezentace v přívěsu. Samotná konference obsahovala 42 přednášek včetně přednášky ředitele Stavební správy VRT Jakuba Bazgiera na téma Vysokorychlostní tratě v ČR.

Zasedání proběhlo i za účasti ministra dopravy Martina Kupky. Tato dvoudenní akce se dlouhodobě zaměřuje na strategii, vize a plánování projektů dopravní infrastruktury, legislativu a financování, udržitelnost rozvoje, bezpečnost a pochopitelně na moderní technologie, inovativní nástroje a novinky v oboru.

Soubory ke stažení

IMG_5210.jpg (2.5 MB) jpg