Aktuality

Vysokorychlostní tratě na dopravní konferenci v Pardubicích

Informační stánek vysokorychlostních tratí nechyběl na XII. dopravní konferenci v Pardubicích. Akce se zabývala rozvojem a financováním infrastruktury v regionu východních Čech. Správa železnic na místě představila projekt vysokorychlostních tratí v České republice, proces jeho přípravy, budoucí podobu jednotlivých úseků a terminálů i předpokládané zkrácení dojezdových dob po výstavbě.

Na infostánku zodpovídali otázky experti na dopravní stavby i komunikační tým Stavební správy VRT. Na akcích podobného typu běžně reagují na desítky dotazů, které se týkají nejrůznějších aspektů přípravy a výstavby vysokorychlostních tratí.

prezentace VRT na konferenci v Pardubicích

V Pardubicích se návštěvníci ptali hlavně na dobu dojezdu vysokorychlostních vlaků mezi jednotlivými městy, na časový plán výstavby nebo umístění terminálů.

na konferenci v Pardubicích

Vysokorychlostní trať v regionu východních Čech znázorňuje mapa pod článkem. Směr z Prahy přes Hradec Králové se sjezdem do Pardubic je součástí ramena RS5. Více informací o VRT ve východních Čechách najdete také zde.

 

Soubory ke stažení

VRT_oblasti_Vychodni_Cechy.jpg (2.8 MB) jpg