Aktuality

Za jak dlouho dojedete rychlými vlaky z Jihlavy do Prahy nebo Brna?

V Jihlavě na Masarykově náměstí jsme s vámi strávili příjemné pondělní odpoledne 19. září. VRTmobil na Vysočině přilákal řadu místních lidí.

Obyvatele zajímalo, jak dlouho pojedou vysokorychlostními vlaky z Jihlavy do Prahy a do Brna (do hlavního města to bude 52 minut, do Brna 39 minut), kde budou zastavovat a kdy bude vysokorychlostní trať zprovozněna. Připravili jsme pro ně mapy, vizualizace a informační materiály přímo pro Jihlavsko.

VRTmobil v Jihlavě

Ve stánku jsme přivítali hejtmana Kraje Vysočina Vítězslava Schreka, redaktorka České televize Blanka Poulová se zajímala o vše okolo vysokorychlostních tratí v regionu.

Média na Vysočině

Vysokorychlostní trať na Vysočině

Jihlava se bude nacházet na úseku VRT Vysočina fáze II. Vysokorychlostní trať je součástí v budoucnu nejvytíženějšího úseku mezi Prahou a Brnem. Nedaleko města u dálnice D1 počítáme s vybudováním terminálu přímo na vysokorychlostní trati, kde se v několika patrech propojí vysokorychlostní i regionální tratě, autobusové spoje, parkoviště pro automobily a kde najdete také řadu služeb pro cestující. Nedávno jsme na něj vypsali architektonicko-urbanistickou soutěž. Víc podrobností si můžete přečíst zde nebo také tady.

VRT v Jihlavě

Tento týden za vámi jedeme do Ostravy, Ústí nad Labem, Prahy a v pátek se na nás můžete těšit v Olomouci. 

Soubory ke stažení

mapa_s_dojezdy_jihlava.jpg (23.7 MB) jpg