Aktuality

14.08.2020
V Mezně se dnes uskutečnila slavnostní prorážka nového tunelu
Modernizace čtvrtého tranzitního železničního koridoru v úseku Sudoměřice – Votice postupuje do další fáze. Za účasti vicepremiéra a ministra dopravy Karla Havlíčka a generálního ředitele Správy železnic Jiřího Svobody byla dnes slavnostně ukončena prorážka tunelu Mezno.
11.08.2020
Správa železnic spustí bezpečnostní opatření na tratích se zjednodušeným řízením provozu
Správa železnic zavede od 15. srpna 2020 na tratích se zjednodušeným způsobem řízení dopravy podle předpisu D3 balíček podpůrných organizačních opatření ke zvýšení bezpečnosti provozu.
06.08.2020
Nádražní budova v Dětřichově nad Bystřicí získá novou podobu
V uplynulém měsíci začaly stavební práce ve stanici Dětřichov nad Bystřicí. Jejich výsledkem bude optimalizace stávající předimenzované výpravní budovy, která je v nevyhovujícím stavu, a následná novostavba menšího, plně dostačujícího objektu.
04.08.2020
Národní technické muzeum a Správa železnic podepsaly memorandum o spolupráci
Národní technické muzeum a Správa železnic podepsaly v úterý 4. srpna 2020 v Železničním depozitáři NTM Chomutov memorandum o spolupráci, které potvrzuje jejich společný zájem o dokumentaci a záchranu odkazu předcházejících generací v oblasti železnice. V Železničním depozitáři NTM se nyní nově nacházejí tři kolejová vozidla zapůjčená Správou železnic.
31.07.2020
Stanice Letohrad má díky rekonstrukci moderní nástupiště
Správa železnic dnes slavnostně předala do užívání zrekonstruovanou stanici Letohrad. Práce zde probíhaly od loňského března, jejich výsledkem jsou mimo jiné moderní nástupiště umožňující pohodlný nástup do vlaků. Největším přínosem pro obyvatele města pak bylo vybudování podchodu pod celým kolejištěm stanice, který zajistil přímý přístup do místní části Kunčice.
29.07.2020
Studie proveditelnosti nové železnice mezi Prahou a Drážďany je ve finální fázi zpracování
Už během září by Centrální komise Ministerstva dopravy mohla posoudit studii proveditelnosti na výstavbu nového železničního spojení mezi Prahou a Drážďany. Práce na jejím dokončení nijak nezbrzdilo rozvázání smlouvy s původním zpracovatelem, sdružením firem CEDOP+EGIS. Ihned po schválení studie bude následovat pokračování investiční přípravy přeshraniční části stavby mezi Ústím nad Labem a Heidenau i mezi Prahou a Lovosicemi/Litoměřicemi. Tento úsek se rozdělí na dva: Praha-Balabenka – odbočka Oleško a odbočka Oleško – Litoměřice.
27.07.2020
Připravuje se výstavba lávky na Smíchově a rekonstrukce vinohradských tunelů
Správa železnic připravuje k realizaci další dvě investiční akce na území hlavního města. V současnosti hledá zhotovitele dokumentace pro vydání společného povolení pro výstavbu nové lávky ve stanici Praha-Smíchov a rekonstrukci vinohradských tunelů. Samotné zahájení prací se plánuje v příštím roce, resp. v roce 2022.
22.07.2020
Správa železnic vybrala zhotovitele rekonstrukce výpravní budovy v Berouně
K nedávno vybudovaným moderním nástupištím v Berouně přibude v brzké době také renovovaná výpravní budova. Správa železnic vybrala zhotovitele její rekonstrukce, kterým je BAK stavební společnost. Stavbaři zahájí dílo v nejbližších dnech, hotovo bude v létě roku 2022. Celkové náklady dosáhnou 288 milionů korun.
20.07.2020
Správa železnic připravuje výstavbu tunelu mezi Prahou a Berounem
Správa železnic vyhlašuje výběrové řízení na zhotovení aktualizace dokumentace pro územní řízení stavby Novostavba trati Praha-Smíchov – Beroun. Jejím předmětem je výstavba nové dvoukolejné trati na 3. tranzitním koridoru přímo propojující stanice Praha-Smíchov a Beroun. Vítěz výběrového řízení by měl být znám letos na podzim.
20.07.2020
Správa železnic zrychluje přípravu a obnovu nádražních budov
Správa železnic vynaloží od léta 2016, kdy převzala do své správy výpravní budovy od Českých drah, do konce letošního roku na revitalizaci nádražních a provozních objektů přes 6,4 miliardy korun. Přestože se Správa železnic pustila téměř okamžitě do přípravy zlepšení jejich stavu, první výsledky se projevily s určitým časovým odstupem. Významným impulzem zrychlení byla organizační změna v úseku správy majetku a zefektivnění přípravy a realizace staveb v listopadu roku 2018.