Aktuality

29.06.2020
Obyvatelé Dynína a Neplachova mají nástupiště blíž k obcím
Na dalším úseku čtvrtého koridoru bude možné jezdit rychlostí 160 km/h. Jde o jeden z konkrétních přínosů dokončené modernizace dvoukolejné trati mezi Dynínem a Ševětínem. Díky přesunutí nástupišť v Dyníně a Neplachově také došlo ke zlepšení dostupnosti železnice pro obyvatele obou obcí. Modernizovaný úsek je nyní připraven na instalaci evropského zabezpečovače ETCS.
26.06.2020
Nádražní budova v Mostě se stane reprezentativní dominantou města
Záměr projektu rekonstrukce mostecké výpravní budovy aktuálně odsouhlasila Centrální komise Ministerstva dopravy a dala tak Správě železnic volnou cestu v dalším pokračování přípravy této stavební akce. Ta přinese vyšší kvalitu a reprezentativnost veřejného prostoru, snížení energetické náročnosti, zlepšení technického stavu budovy a v neposlední řadě zvýšení komfortu a bezpečnosti cestujících.
24.06.2020
Premiér Andrej Babiš navštívil stavby na pražském hlavním nádraží
Na stavbách probíhajících v současné době na pražském hlavním nádraží se dnes uskutečnil kontrolní den, kterého se zúčastnil premiér Andrej Babiš v doprovodu ministra dopravy Karla Havlíčka a generálního ředitele Správy železnic Jiřího Svobody. Přímo na místě se tak mohli seznámit jak s průběhem rekonstrukce interiéru historické Fantovy budovy, tak i výstavby prodloužení severního podchodu.
23.06.2020
Stanice ve Vysočanech se změní k nepoznání, cestující získají nový přestup na metro
Koridorové parametry získá během následujících čtyř let další traťový úsek mezi Lysou nad Labem a Prahou. Správa železnic dnes slavnostně zahájila rekonstrukci její části ze Mstětic do Prahy-Vysočan. Díky ní získá metropole nový tříkolejný úsek, a to včetně zastávky Praha-Rajská zahrada, kde bude přestup na metro. Zcela zásadní proměnou pak projde stanice v pražských Vysočanech.
19.06.2020
Správa železnic pokračuje v opravách nádraží ve Středočeském kraji
I v letošním roce bude Správa železnic opravovat další výpravní budovy ve Středočeském kraji. O nádražní budovy po celé České republice se stará od roku 2016, ročně do jejich oprav a údržby investuje stovky milionů korun.
18.06.2020
Správa železnic má schválené záměry projektů pro Českou Třebovou a Děčín
Správa železnic pokračuje v přípravě staveb i přes veškerá omezení způsobená šířením koronaviru a udržuje stanovené tempo. V rámci jednání Centrální komise Ministerstva dopravy se podařilo projednat další záměry projektů. Mimo jiné se jedná o dvě významné investiční akce, a to Modernizaci železničního uzlu Česká Třebová a Rekonstrukci žst. Děčín východ dolní nádraží.
17.06.2020
Nejdůležitější stop mého profesionálního života
Správa železnic se již tradičně připojuje k celosvětové kampani ILCAD – Mezinárodnímu dni bezpečnosti na železničních přejezdech. Letošní ročník je věnován střetu osobního vlaku s autobusem a následné záchraně zraněných.
16.06.2020
Správa železnic jednala se zástupci obcí o plánované VRT Drážďany – Praha
Další ze série setkání Správy železnic se zástupci obcí v okolí plánované trasy nového železničního spojení Drážďany – Praha se dnes uskutečnilo v Litoměřicích. Projektový tým představil aktuální stav a především popsal další plánovaný postup v nejbližších měsících. V rámci diskuze se řešila lokální témata týkající se navrhovaného vedení nové trati.
15.06.2020
Správa železnic hledá zhotovitele nového mostu u Červené nad Vltavou
Správa železnic plánuje ještě letos zahájit rekonstrukci přemostění u Červené nad Vltavou. V těchto dnech vyhlásila tendr na zhotovitele prací. Stávající ocelová konstrukce z roku 1889 již nevyhovuje požadavkům na rychlost a zatížitelnost, proto ji nahradí novostavba železobetonového obloukového mostu s rozpětím oblouku 156 metrů. Zahájení prací se plánuje letos v listopadu, dokončení v červnu 2024. Celkové náklady dosahují výše 470 milionů korun.
12.06.2020
Správa železnic předala Národnímu technickému muzeu tři historické exponáty
O tři nové exponáty z majetku Správy železnic je bohatší expozice Národního technického muzea v Chomutově. Jedná se konkrétně o zhutňovač štěrku, jediný prototyp přívěsného osobního vozíku a sněhový pluh.