Jízdní řád

Správa železnic je tvůrcem jízdních řádů na železnici ČR. Níže naleznete tabulky jízdních řádů ke stažení v elektronické podobě ve formátu PDF.

Správa železnic nevyřizuje připomínky a podněty veřejnosti k jízdnímu řádu. Pro uplatnění připomínek a podnětů je třeba oslovit přímo dopravce příslušného vlaku, kontakty najdete zde.

Obchodní jména a kontaktní údaje dopravců a provozovatelů drah
Všeobecné pokyny a vysvětlení značek
Abecední seznam železničních stanic a zastávek
Přehled vybraných vlaků dálkové dopravy
Kalendář pro jízdní řád 2020
Mapa tratí
 

Číslo tratě Traťový úsek
001 Praha – Česká Třebová – Přerov – Bohumín (dálková doprava)
002 Praha – Česká Třebová – Brno – Kúty (dálková doprava)
010 Kolín – Česká Třebová (regionální doprava)  
011 Praha – Kolín (regionální doprava)
012 Pečky – Bečváry, Bošice – Kouřim
014 Kolín – Ledečko 
015 Přelouč – Prachovice
016 Holice – Chrudim 
017 Česká Třebová – Dzbel, Chornice – Velké Opatovice
018 Choceň – Litomyšl
019 Česká Třebová – Zábřeh na Moravě, Rudoltice v Čechách – Lanškroun 
020 (Praha -) Velký Osek – Hradec Králové – Choceň 
021 Týniště nad Orlicí – Letohrad, Častolovice – Solnice
023 Doudleby nad Orlicí – Rokytnice v Orlických horách 
024 Ústí nad Orlicí – Mlýnický Dvůr
025 Dolní Lipka – Hanušovice
026 Týniště nad Orlicí – Broumov, Starkoč – Václavice (platí do 28.9.2020)
026 Týniště nad Orlicí – Broumov, Starkoč – Václavice (platí od 29.9.2020)
028 Opočno pod Orlickými horami – Dobruška
030 (Hradec Králové - ) Jaroměř – Liberec
031 Pardubice – Hradec Králové – Jaroměř 
032 Jaroměř – Trutnov
034 Smržovka – Josefův Důl
035 Železný Brod – Tanvald
036 Liberec – Harrachov – Szklarska Poręba Górna
037 Liberec – Jindřichovice pod Smrkem, Frýdlant v Čechách – Černousy
038 Raspenava – Bílý Potok
040 Chlumec nad Cidlinou – Trutnov
041 Hradec Králové – Jičín – Turnov
042 Martinice v Krkonoších – Rokytnice nad Jizerou
043 Trutnov – Lubawka (platí do 28.9.2020)
043 Trutnov – Lubawka (platí od 29.9.2020)
044 Kunčice nad Labem – Vrchlabí
045 Trutnov – Svoboda nad Úpou
046 Lomnice nad Popelkou – Stará Paka
047 Trutnov – Teplice nad Metují (platí do 28.9.2020)
047 Trutnov - Teplice nad Metují (platí od 29.9.2020)
060 Poříčany – Nymburk
061 Nymburk – Jičín
062 Chlumec nad Cidlinou – Křinec
063 Bakov nad Jizerou – Dolní Bousov
064 Mšeno – Mladá Boleslav – Lomnice nad Popelkou
070 Praha – Turnov 
071 Nymburk – Mladá Boleslav
072 Ústí nad Labem – Lysá nad Labem 
073 Ústí nad Labem – Děčín 
074 Čelákovice – Neratovice
076 Mělník – Mšeno
080 Mladá Boleslav – Jedlová (- Rumburk) 
081 Děčín – Benešov nad Ploučnicí – Rumburk
082 Česká Kamenice - Kamenický Šenov
083 Děčín – Bad Schandau – Dolní Poustevna – Rumburk 
084 Rumburk – Panský – Mikulášovice, Rumburk – Krásná Lípa – Panský 
086 Liberec – Česká Lípa – Benešov nad Ploučnicí (- Děčín) 
087 Lovosice – Česká Lípa
089 Liberec – Zittau – Rybniště, Rybniště – Seifhennersdorf 
090 (Praha -) Kralupy nad Vltavou – Ústí nad Labem (- Děčín)
091 Praha-Hostivař – Kralupy nad Vltavou
092 Neratovice – Kralupy nad Vltavou
093 Kralupy nad Vltavou – Kladno
094 Vraňany – Lužec nad Vltavou
095 Vraňany – Zlonice
096 Roudnice nad Labem – Libochovice 
097 Lovosice – Teplice v Čechách
110 Kralupy nad Vltavou – Louny
111 Kralupy nad Vltavou – Velvary
113 Lovosice – Most
114 Lovosice – Postoloprty
120 Praha – Kladno – Rakovník
121 Hostivice – Podlešín
122 Praha – Hostivice – Rudná u Prahy
123 Most – Žatec západ
124 Lužná u Rakovníka – Jirkov
125 (Lužná u Rakovníka -) Krupá – Kolešovice
126 Most – Rakovník
130 Děčín – Kadaň-Prunéřov 
131 Ústí nad Labem – Úpořiny – Most
132 Kadaň-Prunéřov – Hradec u Kadaně
134 Teplice v Čechách – Litvínov
135 Most – Moldava v Krušných horách
137 Chomutov – Cranzahl
140 Chomutov – Karlovy Vary – Cheb 
141 Karlovy Vary – Merklín
142 Karlovy Vary dolní nádraží – Johanngeorgenstadt
144 Nová Role – Loket předměstí
145 Sokolov – Kraslice – Zwotental
146 Cheb – Luby u Chebu
147 Cheb – Bad Brambach (– Zwickau) 
148 Cheb – Hranice v Čechách, Aš – Selb-Plößberg (– Hof)
149 Karlovy Vary dolní nádraží – Mariánské Lázně, Krásný Jez – Horní Slavkov-Kounice
160 Plzeň – Žatec
161 Rakovník – Bečov nad Teplou
162 Rakovník – Kralovice u Rakovníka 
164 Kadaň-Prunéřov – Podbořany, Vilémov u Kadaně – Kadaňský Rohozec
170 (Praha -) Beroun – Plzeň – Klatovy
171 Praha – Beroun (regionální doprava)
172 Zadní Třebaň – Lochovice 
173 Praha – Rudná u Prahy – Beroun 
174 Beroun – Rakovník 
175 Rokycany – Nezvěstice
176 Plzeň – Radnice
177 Pňovany zastávka – Bezdružice
178 Plzeň – Cheb
179 Cheb – Schirnding (– Marktredwitz)
180 Plzeň – Domažlice – Furth im Wald
181 Nýřany – Heřmanova Huť 
182 Staňkov – Poběžovice
183 Klatovy – Železná Ruda-Alžbětín
184 Domažlice – Planá u Mariánských Lázní
185 Horažďovice předměstí – Domažlice
186 Svojšín – Bor
190 České Budějovice – Strakonice
191 Plzeň – Strakonice
192 Nepomuk – Blatná
193 Netolice – Týn nad Vltavou 
194 České Budějovice – Černý Kříž 
195 Rybník – Lipno nad Vltavou
196 České Budějovice – Summerau
197 Číčenice – Nové Údolí 
198 Strakonice – Volary 
199 České Budějovice – České Velenice
200 (Praha -) Beroun – Protivín (- České Budějovice) 
201 Tábor – Ražice 
202 Tábor – Bechyně
203 Březnice – Strakonice 
204 Březnice – Rožmitál pod Třemšínem 
210 Praha – Vrané nad Vltavou – Čerčany, Vrané nad Vltavou – Dobříš 
212 Čerčany – Světlá nad Sázavou
220 (Praha -) Benešov u Prahy – České Budějovice
221 Praha – Benešov u Prahy (regionální doprava) 
222 Benešov u Prahy – Trhový Štěpánov 
223 Olbramovice – Sedlčany
224 Tábor – Horní Cerekev
225 Havlíčkův Brod – Veselí nad Lužnicí (- České Budějovice) 
226 Veselí nad Lužnicí – České Velenice
227 Kostelec u Jihlavy – Slavonice
228 Jindřichův Hradec – Obrataň
229 Jindřichův Hradec – Nová Bystřice 
230 (Praha-) Kolín – Havlíčkův Brod 
231 (Praha - ) Lysá nad Labem – Kolín 
232 Praha – Lysá nad Labem – Milovice
233 Čelákovice – Mochov 
235 Kutná Hora – Zruč nad Sázavou
236 Čáslav – Třemošnice
237 Havlíčkův Brod – Humpolec
238 Pardubice – Havlíčkův Brod
240 Brno – Jihlava
241 Znojmo – Okříšky
243 Moravské Budějovice - Jemnice
244 Brno – Hrušovany nad Jevišovkou – Šanov, Moravské Bránice – Ivančice 
246 Břeclav – Znojmo
248 Znojmo – Retz (-Wien) 
250 (Praha - ) Havlíčkův Brod – Tišnov (- Brno)
251 Tišnov – Brno – Vranovice, Hrušovany u Brna – Židlochovice (regionální doprava) 
252 (Brno -) Vranovice – Kúty 
253 Břeclav – Lednice
254 Šakvice - Hustopeče u Brna
255 Hodonín – Zaječí (platí do 30.9.2020)
255 Hodonín – Zaječí (platí od 1.10.2020)
256 Žďár nad Sázavou – Nové Město na Moravě – Tišnov
257 Křižanov – Studenec
260 Česká Třebová – Brno – Vyškov na Moravě
261 Svitavy – Žďárec u Skutče
262 Skalice nad Svitavou – Velké Opatovice 
270 Šumperk – Zábřeh na Moravě – Přerov, Olomouc – Nezamyslice 
271 (Olomouc - ) Přerov – Bohumín, Mošnov, Ostrava Airport – Studénka
272 Bohumín – Chalupki – Katovice – Warszawa – Hel, Chalupki – Wroclaw – Berlin,  Bohumín – Zebrzydowice – Katowice,   Katowice – Kraków – Przemysl, Warszawa – Moskva
276 Suchdol nad Odrou – Budišov nad Budišovkou 
277 Suchdol nad Odrou – Fulnek
278 Suchdol nad Odrou – Nový Jičín
279 Studénka – Bílovec
280 Hranice na Moravě – Střelná (- Púchov), Horní Lideč – Bylnice
281 Valašské Meziříčí – Rožnov pod Radhoštěm
282 Vsetín – Velké Karlovice 
290 Olomouc – Šumperk 
291 Šumperk – Kouty nad Desnou, Petrov nad Desnou – Sobotín
292 Šumperk – Krnov 
294 Hanušovice – Staré Město pod Sněžníkem 
295 Lipová Lázně – Javorník ve Slezsku
297 Mikulovice – Zlaté Hory 
298 Třemešná ve Slezsku – Osoblaha 
300 Brno – Přerov (- Bohumín) 
303 Kojetín – Valašské Meziříčí
304 (Kroměříž/Chropyně -) Kojetín –Tovačov
305 Kroměříž – Zborovice
306 Prostějov – Dzbel 
307 Prostějov – Červenka
308 Litovel předměstí – Mladeč
309 Olomouc – Drahanovice
310 Olomouc – Opava, Rýmařov – Valšov
312 Bruntál – Malá Morávka
313 Milotice nad Opavou – Vrbno pod Pradědem
314 Opava - Svobodné Heřmanice
315 Opava – Hradec nad Moravicí
317 Opava – Hlučín, Kravaře ve Slezsku – Chuchelná
320 Ostrava – Bohumín – Čadca, Dětmarovice – Petrovice u Karviné
321 Opava – Ostrava – Havířov – Český Těšín, Ostrava-Svinov – Ostrava-Kunčice
322 Cieszyn – Český Těšín – Frýdek-Místek 
323 Ostrava – Valašské Meziříčí, Frýdlant nad Ostravicí – Ostravice
325 Studénka – Veřovice
330 Přerov – Břeclav
331 Otrokovice – Vizovice
340 Brno – Uherské Hradiště
341 Staré Město u Uherského Hradiště – Vlárský průsmyk, Újezdec u Luhačovic – Luhačovice
342 Bzenec – Moravský Písek
343 Hodonín – Vrbovce