Aktuality

Smysluplná kariéra, exkluzivní projekty. Studentům nabízíme víc

Příprava, projektování a výstavba vysokorychlostních tratí jsou velkou profesionální výzvou. Potřebujeme proto techniky, kteří jsou zapálení pro věc, přinášejí nové nápady a inovativní myšlení. U nás na "VRTkách" získají nejen praxi, ale také šanci podílet se na dopravním projektu budoucnosti. Tvoří s námi nové trendy díky studiu technických oborů.

Po prázdninách jsme pokračovali v setkávání se zástupci vysokých škol. V pátek 8. září jsme představili v Rytířském sále Správy železnic pedagogům postup v přípravě VRT. 

workshop pro pedagogy Správa železnic

„Pedagogové se stávají důležitými lidmi, kteří by měli vědět maximum o přípravě vysokorychlostních tratí. Dali nám na setkání důležitou zpětnou vazbu. Mají kontakt se studenty a mladými odborníky, které pro vysokorychlostní tratě nutně potřebujeme, “ říká Martin Švehlík, náměstek pro rozvoj Stavební správy vysokorychlostních tratí. „Studenti přinášejí nové nápady, energii a také tolik potřebnou expertízu. Z hlediska týmu, který připravuje VRT, jde také o osvětu celého projektu mezi mladými lidmi,“ doplnil Martin Švehlík.

Za Stavební správu vysokorychlostních tratí se workshopu účastnili Jiří Merta, Jan Janoušek, Jan Kubelka nebo architekt Matyáš Hron. Představili Manuál pro projektování VRT. Vznikl ve spolupráci s francouzským státním dopravcem SNCF. Právě francouzský systém je základ pro budoucí dopravní síť VRT v České republice.

účastníci workshopu

Workshopu se zúčastnili odborníci z ČVUT v Praze, Vysokého učení technického v Brně, Dopravní fakulty Jana Pernera z pardubické univerzity nebo Vyšší odborné školy a Střední průmyslové školy strojní, stavební a dopravní v Děčíně. Přivítali jsme i kolegy z Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava.

Zástupci Stavební správy VRT jezdí pravidelně přednášet na různé typy škol. Úzká spolupráce například funguje s Dopravní fakultou ČVUT či tamní Drážní společností.

Studenti! Zajímáte se o místo stážisty? Víc se dozvíte zde. Odkaz na studentský web Správy železnic máme pro vás tady. Pravidelně pořádáme studentskou konferenci a informace i video z té letošní je zde