Aktuality

V Jistebníku se setkali zástupci týmu vysokorychlostních tratí, obcí a místního spolku

V polovině prvního jarního měsíce navštívili experti z týmu přípravy vysokorychlostních tratí obec Jistebník nedaleko Ostravy a zúčastnili se jednání se zástupci Spolku pro přijatelný život kolem dálnic v Moravskoslezském kraji a se zástupci samospráv okolních obcí. Na jednání byl pozván také zástupce CHKO Mgr. Jan Klečka, PhD. a Ing. arch. Beata Vinklárková PhD., vedoucí odboru územního plánování z Krajského úřadu Moravskoslezského kraje.

Setkání proběhlo na místním úřadě v režii paní starostky Mgr. Šárky Storzerové a některých zastupitelů obce. Ve velmi příjemné atmosféře diskutovali všichni zúčastnění o aktualizovaném vedení budoucí tratě, kterou za Správu železnic představil náměstek ředitele Ing. Marek Pinkava a manažer projektu Moravská brána II Ing. Petr Jemelka.

Součástí prezentace bylo představení projektu v podobě, ve které byly již zohledněny podněty a připomínky občanů z dřívějších setkání. Bc. Jaroslav Varga – předseda Spolku pro přijatelný život kolem dálnic v Moravskoslezském kraji a starosta města Klimkovice – označil jednání za velmi pozitivní a přínosné, poděkoval zástupcům Správy železnic za proaktivní přístup a hledání společných řešení.

Paní starostka Jistebníku Mgr. Šárka Storzerová ocenila, že projektanti SŽ vyšli vstříc připomínkám obce a poděkovala za výbornou spolupráci se zástupci Správy železnic. A velmi spokojená s výsledkem jednání byla i paní starostka Hladkých Životic Irena Ravčuková a také s tím, že všichni zúčastnění našli společnou řeč. Dalším krokem bude jednání se zastupiteli a s občany, kterých se výstavba přímo dotkne.

Na závěr jednání proběhla tisková konference, které se zúčastnili zástupci těchto médií: Česká televize, Český rozhlas, ČTK, Rádio Čas, Právo a Blesk.

Files to download

Jistebník 1 (2.5 MB) jpg
Jistebník 2 (2.2 MB) jpg
Jistebník 3 (2.3 MB) jpg
Jistebník 4 (1.8 MB) jpg
Jistebník 5 (1.8 MB) jpg
Jistebník 6 (1.5 MB) jpg
Jistebník 7 (1.7 MB) jpg
Jistebník 8 (2.3 MB) jpg
Jistebník 9 (2.3 MB) jpg