Návrh jízdního řádu na rok 2023 - aktualizovaný stav k 31.8.2022

V souladu se zákonem o drahách předkládá Správa železnic, státní organizace Návrh železničního jízdního řádu 2023 pro období platnosti od 11. prosince 2022 do 9. prosince 2023 pro tratě, na kterých je provozovatelem.

Tabulky jízdních řádů pro jednotlivé tratě:

Číslo tratě Traťový úsek
001 Praha – Česká Třebová – Přerov – Bohumín (dálková doprava) 
002 Praha – Česká Třebová – Brno – Kúty (dálková doprava)
010 Kolín – Česká Třebová (regionální doprava) 
011 Praha – Kolín (regionální doprava)
012 Pečky – Bečváry, Bošice – Kouřim
014 Kolín – Ledečko 
015 Přelouč – Heřmanův Městec 
016 Holice – Chrudim
017 Česká Třebová – Dzbel
018 Choceň – Litomyšl 
020 (Praha -) Velký Osek – Hradec Králové
021 Hradec Králové – Letohrad, Častolovice – Solnice 
023 Doudleby nad Orlicí – Rokytnice v Orlických horách 
024 Ústí nad Orlicí – Mlýnický Dvůr, Dolní Lipka – Hanušovice
026 Choceň – Náchod, Opočno pod Orlickými horami – Dobruška 
027 Starkoč – Broumov 
030 (Hradec Králové - ) Jaroměř – Liberec
031 Pardubice – Hradec Králové – Jaroměř
032 (Hradec Králové - ) Jaroměř – Svoboda nad Úpou 
034 Smržovka – Josefův Důl
035 Železný Brod – Tanvald
036 Liberec – Harrachov – Szklarska Poręba Górna
037 Liberec – Jindřichovice pod Smrkem, Frýdlant v Čechách – Černousy
038 Raspenava – Bílý Potok pod Smrkem
040 Chlumec nad Cidlinou – Trutnov
041 Hradec Králové – Jičín – Turnov 
042 Martinice v Krkonoších – Rokytnice nad Jizerou
043 Trutnov – Lubawka
044 Kunčice nad Labem – Vrchlabí
046 Lomnice nad Popelkou – Stará Paka 
047 Trutnov – Teplice nad Metují
060 Poříčany – Nymburk
061 Nymburk – Jičín
062 Chlumec nad Cidlinou – Křinec
063 Bakov nad Jizerou – Dolní Bousov
064 Mladá Boleslav – Lomnice nad Popelkou
070 Praha – Turnov
071 Nymburk – Mladá Boleslav
072 Ústí nad Labem – Lysá nad Labem
073 Ústí nad Labem – Děčín
074 Čelákovice – Neratovice
076 Mělník – Mladá Boleslav
080 Mladá Boleslav – Jedlová (- Rumburk) 
081 Děčín – Benešov nad Ploučnicí – Rumburk
082 Česká Kamenice – Kamenický Šenov
083 Děčín – Bad Schandau – Dolní Poustevna – Rumburk 
084 Rumburk – Panský – Mikulášovice, Rumburk – Krásná Lípa – Panský 
085 Rybniště – Varnsdorf
086 Liberec – Česká Lípa – Benešov nad Ploučnicí (- Děčín)
087 Lovosice – Česká Lípa
089 Liberec – Zittau – Varnsdorf – Seifhennersdorf 
090 (Praha -) Kralupy nad Vltavou – Ústí nad Labem (- Děčín) 
091 Praha-Hostivař – Kralupy nad Vltavou
092 Neratovice – Kralupy nad Vltavou
093 Kralupy nad Vltavou – Kladno
094 Vraňany – Lužec nad Vltavou
095 Vraňany – Zlonice 
096 Roudnice nad Labem – Libochovice 
097 Lovosice – Teplice v Čechách
110 Kralupy nad Vltavou – Louny 
111 Kralupy nad Vltavou – Velvary
113 (Litoměřice - ) Lovosice – Most
114 Lovosice – Postoloprty
120 Praha – Kladno – Rakovník
121 Hostivice – Podlešín 
122 Praha – Hostivice – Rudná u Prahy 
123 Most – Žatec západ
124 Lužná u Rakovníka – Jirkov
125 (Lužná u Rakovníka -) Krupá – Kolešovice
126 Most – Rakovník
130 Děčín – Kadaň předměstí
131 Ústí nad Labem – Úpořiny – Most
132 Děčín – Jeníkov-Oldřichov
134 (Ústí nad Labem -) Teplice v Čechách – Litvínov
135 Most – Moldava v Krušných horách
137 Chomutov – Cranzahl
140 Chomutov – Karlovy Vary – Cheb 
141 Karlovy Vary – Merklín
142 Karlovy Vary dolní nádraží – Johanngeorgenstadt
144 Nová Role – Loket předměstí
145 Sokolov – Kraslice – Zwotental
146 Cheb – Luby u Chebu
147 Cheb – Bad Brambach
148 Cheb – Hranice v Čechách, Aš – Selb-Plößberg
149 Karlovy Vary dolní nádraží– Mariánské Lázně, Krásný Jez – Horní Slavkov-Kounice
160 Plzeň – Žatec (- Most)
161 Rakovník – Bečov nad Teplou
162 Rakovník – Kralovice u Rakovníka 
164 Kadaň-Prunéřov – Podbořany, Vilémov u Kadaně – Kadaňský Rohozec
170 (Praha -) Beroun – Plzeň – Klatovy
171 Praha – Beroun (regionální doprava)
172 Zadní Třebaň – Lochovice 
173 Praha – Rudná u Prahy – Beroun
174 Beroun – Rakovník 
175 Rokycany – Nezvěstice
176 Plzeň – Radnice
177 Plzeň – Bezdružice
178 (Praha - ) Plzeň – Cheb
179 Cheb – Schirnding
180 (Praha - ) Plzeň – Domažlice – Furth im Wald
181 Nýřany – Heřmanova Huť
182 Staňkov – Poběžovice
183 Klatovy – Železná Ruda-Alžbětín
184 Domažlice – Planá u Mariánských Lázní 
185 Horažďovice předměstí – Domažlice
186 Svojšín – Bor
190 České Budějovice – Strakonice ( - Plzeň) 
191 Plzeň – Strakonice ( - České Budějovice)
192 Nepomuk – Blatná
193 Netolice – Týn nad Vltavou 
194 České Budějovice – Černý Kříž 
195 Rybník – Lipno nad Vltavou 
196 České Budějovice – Summerau 
197 Číčenice – Nové Údolí
198 Strakonice – Volary
199 České Budějovice – Gmünd
200 (Praha -) Beroun – Protivín (- České Budějovice) 
201 Tábor – Ražice ( - Strakonice) 
202 Tábor – Bechyně
203 Březnice – Strakonice 
204 Březnice – Rožmitál pod Třemšínem
210 Praha – Vrané nad Vltavou – Čerčany, Vrané nad Vltavou – Dobříš 
212 Čerčany – Světlá nad Sázavou
220 (Praha -) Olbramovice – České Budějovice
221 Praha – Benešov u Prahy (regionální doprava) 
222 Benešov u Prahy – Trhový Štěpánov 
223 Benešov – Sedlčany 
224 Tábor – Horní Cerekev ( - Jihlava)
225 Havlíčkův Brod – Veselí nad Lužnicí (- České Budějovice) 
226 Veselí nad Lužnicí – České Velenice 
227 (Havlíčkův Brod -) Kostelec u Jihlavy – Slavonice
228 Jindřichův Hradec – Obrataň 
229 Jindřichův Hradec – Nová Bystřice
230 (Praha-) Kolín – Havlíčkův Brod
231 (Praha - ) Lysá nad Labem – Kolín 
232 Praha – Lysá nad Labem – Milovice
233 Čelákovice – Mochov
235 Kutná Hora – Zruč nad Sázavou
236 Čáslav – Třemošnice
237 Havlíčkův Brod – Humpolec
238 Pardubice – Havlíčkův Brod
240 Brno – Jihlava
241 Znojmo – Okříšky (- Jihlava)
243 Moravské Budějovice - Jemnice
244 Brno – Hrušovany nad Jevišovkou – Šanov, Moravské Bránice – Ivančice 
246 Břeclav – Znojmo
248 Znojmo – Retz (-Wien) 
250 (Praha - ) Havlíčkův Brod – Tišnov (- Brno)
251 Tišnov – Brno – Hustopeče u Brna, Hrušovany u Brna – Židlochovice 
252 (Brno -) Šakvice – Kúty 
253 Břeclav – Lednice
255 Hodonín – Zaječí
256 Žďár nad Sázavou – Nové Město na Moravě – Tišnov
257 Křižanov – Studenec
260 Česká Třebová – Křenovice horní n. 
261 Svitavy – Žďárec u Skutče 
262 Skalice nad Svitavou – Velké Opatovice
270 Česká Třebová – Přerov, Rudoltice v Čechách – Lanškroun 
271 (Olomouc - ) Přerov – Bohumín, Mošnov, Ostrava Airport – Studénka
271 Vlaky Dny NATO 2023
272 Bohumín – Chalupki – Katovice – Warszawa – Hel, Chalupki – Wroclaw – Berlin,  Bohumín – Zebrzydowice – Katowice,   Katowice – Kraków – Przemysl, Warszawa – Moskva
276 Suchdol nad Odrou – Budišov nad Budišovkou 
277 Suchdol nad Odrou – Fulnek
278 Suchdol nad Odrou – Nový Jičín
279 Studénka – Bílovec
280 Hranice na Moravě – Střelná (- Púchov), Horní Lideč – Bylnice 
281 Valašské Meziříčí – Rožnov pod Radhoštěm
282 Vsetín – Velké Karlovice 
290 Olomouc – Šumperk 
291 (Olomouc - ) Zábřeh na Moravě – Kouty nad Desnou,  Petrov nad Desnou – Sobotín 
292 (Zábřeh na Moravě - ) Šumperk – Krnov
294 Hanušovice – Staré Město pod Sněžníkem 
295 Lipová Lázně – Javorník ve Slezsku
297 Mikulovice – Zlaté Hory 
298 Třemešná ve Slezsku – Osoblaha 
300 Brno – Přerov (- Bohumín) 
301 (Brno - ) Nezamyslice – Olomouc 
303 Kojetín – Valašské Meziříčí
304 (Kroměříž/Chropyně -) Kojetín –Tovačov
305 Kroměříž – Zborovice
306 Prostějov – Dzbel 
307 Prostějov – Červenka 
308 Litovel předměstí – Mladeč
309 Olomouc – Drahanovice 
310 Olomouc – Opava, Rýmařov – Valšov 
312 Bruntál – Malá Morávka
313 Milotice nad Opavou – Vrbno pod Pradědem
314 Opava - Svobodné Heřmanice
315 Opava – Hradec nad Moravicí 
317 Opava – Hlučín, Kravaře ve Slezsku – Chuchelná 
320 Ostrava – Bohumín – Čadca, Dětmarovice – Petrovice u Karviné 
321 Opava – Ostrava – Havířov – Český Těšín, Ostrava-Svinov – Ostrava-Kunčice
322 Cieszyn – Český Těšín – Frýdek-Místek 
323 Ostrava – Valašské Meziříčí, Frýdlant nad Ostravicí – Ostravice
325 Studénka – Veřovice
330 Přerov – Břeclav 
331 Otrokovice – Vizovice 
340 Brno – Uherské Hradiště
341 Staré Město u Uherského Hradiště – Vlárský průsmyk, Újezdec u Luhačovic – Luhačovice 
342 Bzenec – Moravský Písek
343 Hodonín – Vrbovce