Tiskový servis (tiskové zprávy + prohlášení)

29.03.2023
Nádraží Opava západ zase slouží cestujícím, míří sem i dopravní policie
Dnešním dnem se otevřela kompletně zrekonstruovaná budova nádraží Opava západ. Nový vestibul, pokladna i sociální zázemí nabízí cestujícím komfortní a bezbariérové prostředí. Do objektu se současně přesouvají desítky opavských dopravních policistů. Celkové investiční náklady dosáhly 104 milionů korun. Práce zrealizovala společnost Metrostav DIZ.
27.03.2023
Sepekovský viadukt projde významnou renovací
Správa železnic hledá zhotovitele rekonstrukce Sepekovského viaduktu, který leží na trati z Tábora do Písku. Předpokládaná hodnota zakázky je 88,2 milionu korun, stavební práce by měly proběhnout od letošního června od dubna příštího roku.
23.03.2023
Hledáme dodavatele ETCS pro více než stokilometrový úsek na levém břehu Labe
Správa železnic vyhlásila tendr na projekt a realizaci instalace ETCS na více než stokilometrovém úseku od státní hranice s Německem do Kralup nad Vltavou. V oblasti zavádění evropského zabezpečovacího systému jde o první zakázku, která řeší výstavbu přímo pro výhradní provoz ETCS včetně následného servisu po celou dobu životnosti zařízení. Vybraný zhotovitel po dokončení projektů a získání příslušných povolení následně provede i stavební práce, zajistí certifikaci celého systému a jeho údržbu. Celkové investiční náklady akce jsou ve výši 11,8 miliardy korun.
21.03.2023
Proměněné nádraží v Moravském Berouně se v dubnu otevře cestujícím
Ve stanici Moravský Beroun dokončují dělníci poslední práce na nádražní budově. Celková rekonstrukce za 43,4 milionu korun, kterou provádí společnost Hroší stavby Morava, zahrnovala odstranění části objektu a komplexní obnovu všech prostor.
17.03.2023
Studenti budou hledat další využití pro most přes Berounku v Černošicích
Část stávající ocelové konstrukce železničního mostu přes Berounku najde své uplatnění i po dokončení plánované rekonstrukce mezi Černošicemi a Karlštejnem. Studentskou soutěž na zpracování návrhů jejího budoucího využití vypsalo město Černošice ve spolupráci se Správou železnic a Fakultou stavební ČVUT v Praze. Termín pro odevzdání soutěžních návrhů je 5. června, následně dojde k vyhlášení výsledků.
14.03.2023
V centru Litoměřic se sníží hluk z projíždějících vlaků
Hluková zátěž ze železniční dopravy v centru Litoměřic se už brzy podstatně sníží. Správa železnic vybrala zhotovitele, který provede do poloviny příštího roku potřebné úpravy. Rekonstrukcí projde zejména traťový úsek od silničního nadjezdu na komunikaci I/15 po most na Písečný ostrov. Práce budou spočívat především v obnově železničního svršku a instalaci nízké protihlukové clony.
13.03.2023
Správa železnic získala stavební povolení pro rekonstrukci stanice Praha-Smíchov
Smíchovské nádraží čeká v nadcházejícím období zásadní proměna. Správa železnic získala pravomocné stavební povolení pro rekonstrukci celé stanice. Stavba bude rozdělena na etapy, už za několik dní budeme znát zhotovitele první části a následně budou moct začít vlastní stavební práce. Zahrnovat budou snesení části kolejiště a demontáž lávky, která umožňuje přístup do Radlické ulice.
10.03.2023
Stavba železnice na pražské letiště zastaví provoz mezi Masarykovým nádražím a Dejvicemi
Od neděle 12. března zahájí Správa železnic výluku mezi stanicemi Praha Masarykovo nádraží a Praha-Dejvice. Provoz bude zastaven z důvodu pokračující modernizace nádraží Praha-Bubny a navazujícího úseku k nově budované zastávce Praha-Výstaviště. Omezení by podle současných plánů mělo skončit v příštím roce.
09.03.2023
Kompletní vyjádření odborníků k výtoňskému mostu jsou nyní veřejně dostupná
Správa železnic zveřejňuje po dohodě s ministerstvem dopravy kompletní znění posudků zpracovaných odborníky, kteří se účastnili technického kolokvia k budoucí podobě mostu na Výtoni. Pro všechny zájemce jsou nyní volně dostupné na adrese novymostvyton.cz.
08.03.2023
Projektanti vytvoří dokumentaci pro revitalizaci trati z Kostelce u Jihlavy do Slavonic
Příprava revitalizace trati z Kostelce u Jihlavy do Slavonic úspěšně pokračuje. Správa železnici nyní vybrala zhotovitele dokumentace pro stavební povolení, kterým se stala společnost SAGASTA-PRODIN Kostelec-Slavonice. Hodnota zakázky je 39,961 milionu korun, což je o 12 procent méně, než byla předpokládaná cena. Vlastní stavební práce by měly začít za tři roky.