Tiskový servis (tiskové zprávy + prohlášení)

01.07.2020
Pro cestující v Havířově se otevřely nové odbavovací prostory
Cestujícím ve stanici Havířov dnes začaly sloužit nové odbavovací prostory, které vznikly v dosavadní provozně administrativní části výpravní budovy. Tím zároveň skončila první část rekonstrukce celého objektu, která probíhala od loňského roku. Průběh stavby si dnes prohlédl generální ředitel Správy železnic Jiří Svoboda spolu s představiteli města.
29.06.2020
Obyvatelé Dynína a Neplachova mají nástupiště blíž k obcím
Na dalším úseku čtvrtého koridoru bude možné jezdit rychlostí 160 km/h. Jde o jeden z konkrétních přínosů dokončené modernizace dvoukolejné trati mezi Dynínem a Ševětínem. Díky přesunutí nástupišť v Dyníně a Neplachově také došlo ke zlepšení dostupnosti železnice pro obyvatele obou obcí. Modernizovaný úsek je nyní připraven na instalaci evropského zabezpečovače ETCS.
26.06.2020
Nádražní budova v Mostě se stane reprezentativní dominantou města
Záměr projektu rekonstrukce mostecké výpravní budovy aktuálně odsouhlasila Centrální komise Ministerstva dopravy a dala tak Správě železnic volnou cestu v dalším pokračování přípravy této stavební akce. Ta přinese vyšší kvalitu a reprezentativnost veřejného prostoru, snížení energetické náročnosti, zlepšení technického stavu budovy a v neposlední řadě zvýšení komfortu a bezpečnosti cestujících.
24.06.2020
Premiér Andrej Babiš navštívil stavby na pražském hlavním nádraží
Na stavbách probíhajících v současné době na pražském hlavním nádraží se dnes uskutečnil kontrolní den, kterého se zúčastnil premiér Andrej Babiš v doprovodu ministra dopravy Karla Havlíčka a generálního ředitele Správy železnic Jiřího Svobody. Přímo na místě se tak mohli seznámit jak s průběhem rekonstrukce interiéru historické Fantovy budovy, tak i výstavby prodloužení severního podchodu.
23.06.2020
Stanice ve Vysočanech se změní k nepoznání, cestující získají nový přestup na metro
Koridorové parametry získá během následujících čtyř let další traťový úsek mezi Lysou nad Labem a Prahou. Správa železnic dnes slavnostně zahájila rekonstrukci její části ze Mstětic do Prahy-Vysočan. Díky ní získá metropole nový tříkolejný úsek, a to včetně zastávky Praha-Rajská zahrada, kde bude přestup na metro. Zcela zásadní proměnou pak projde stanice v pražských Vysočanech.
19.06.2020
Správní rada se sešla na pravidelném zasedání
Správní rada Správy železnic se sešla 19. června na svém pravidelném zasedání. Projednala směnu vyjmenovaného majetku s Českými drahami a zprávu o činnosti organizace.
19.06.2020
Správa železnic pokračuje v opravách nádraží ve Středočeském kraji
I v letošním roce bude Správa železnic opravovat další výpravní budovy ve Středočeském kraji. O nádražní budovy po celé České republice se stará od roku 2016, ročně do jejich oprav a údržby investuje stovky milionů korun.
18.06.2020
Správa železnic má schválené záměry projektů pro Českou Třebovou a Děčín
Správa železnic pokračuje v přípravě staveb i přes veškerá omezení způsobená šířením koronaviru a udržuje stanovené tempo. V rámci jednání Centrální komise Ministerstva dopravy se podařilo projednat další záměry projektů. Mimo jiné se jedná o dvě významné investiční akce, a to Modernizaci železničního uzlu Česká Třebová a Rekonstrukci žst. Děčín východ dolní nádraží.
17.06.2020
Nejdůležitější stop mého profesionálního života
Správa železnic se již tradičně připojuje k celosvětové kampani ILCAD – Mezinárodnímu dni bezpečnosti na železničních přejezdech. Letošní ročník je věnován střetu osobního vlaku s autobusem a následné záchraně zraněných.
16.06.2020
Správa železnic jednala se zástupci obcí o plánované VRT Drážďany – Praha
Další ze série setkání Správy železnic se zástupci obcí v okolí plánované trasy nového železničního spojení Drážďany – Praha se dnes uskutečnilo v Litoměřicích. Projektový tým představil aktuální stav a především popsal další plánovaný postup v nejbližších měsících. V rámci diskuze se řešila lokální témata týkající se navrhovaného vedení nové trati.