Tiskový servis (tiskové zprávy + prohlášení)

15.06.2020
Správa železnic hledá zhotovitele nového mostu u Červené nad Vltavou
Správa železnic plánuje ještě letos zahájit rekonstrukci přemostění u Červené nad Vltavou. V těchto dnech vyhlásila tendr na zhotovitele prací. Stávající ocelová konstrukce z roku 1889 již nevyhovuje požadavkům na rychlost a zatížitelnost, proto ji nahradí novostavba železobetonového obloukového mostu s rozpětím oblouku 156 metrů. Zahájení prací se plánuje letos v listopadu, dokončení v červnu 2024. Celkové náklady dosahují výše 470 milionů korun.
12.06.2020
Správa železnic předala Národnímu technickému muzeu tři historické exponáty
O tři nové exponáty z majetku Správy železnic je bohatší expozice Národního technického muzea v Chomutově. Jedná se konkrétně o zhutňovač štěrku, jediný prototyp přívěsného osobního vozíku a sněhový pluh.
11.06.2020
Historická výpravní budova v Majdaleně prošla opravou
Správa železnic pokračuje v obnově výpravních budov. Dnes slavnostně otevřela opravený historický objekt z roku 1890 ve stanici Majdalena na Třeboňsku. Práce v hodnotě 6,2 milionu korun probíhaly od loňského října, jejich zhotovitelem byla společnost EDIKT.
11.06.2020
Zítra se opět otevře Fantova kavárna
Správa železnic zítra znovu otevře Fantovu kavárnu v historické výpravní budově na pražském hlavním nádraží. Nájemcem jejích prostor se stala společnost HS-RISTORANTE.
09.06.2020
Správa železnic zapojila další trať do dálkového ovládání provozu
Začátkem června zapojila Správa železnic traťový úsek Dětmarovice – Mosty u Jablunkova do systému centrálního řízení provozu. Tuto trať již řídí dispečeři z Centrálního dispečerského pracoviště (CDP) v Přerově. Do konce června bude do systému dálkového ovládání zapojen i úsek Ústí nad Orlicí – Lichkov a stanice Plzeň hlavní nádraží.
08.06.2020
Drážní hasiči se zdokonalují v řízení a obsluze vyprošťovacích tanků
Vojenský výcvikový prostor Boletice na Českokrumlovsku je v těchto dnech dějištěm pravidelného výcviku řidičů z obsluhy vyprošťovacích tanků VT-72B, které využívá Hasičský záchranný sbor Správy železnic. Součástí školení je také nácvik nakládky tanků na nedávno pořízené soupravy pro jejich přepravu.
05.06.2020
Pokračuje modernizace vozového parku hasičů Správy železnic
Přibližně 286 milionů korun chce Správa železnic investovat v letošním a příštím roce do modernizace vozového parku svého hasičského záchranného sboru. Jedná se o pokračování projektu z předchozích dvou let hrazeného Státním fondem dopravní infrastruktury. Cílem druhé etapy modernizace je náhrada již dosluhující patnáct a více let staré techniky, konkrétně kompletní obměna cisternových automobilových stříkaček CAS či doplnění a obměna vyprošťovacích automobilů VYA a automobilových jeřábů.
05.06.2020
Předběžná tržní konzultace k předpokládané zakázce „Tisk, distribuce a prodej knižních jízdních řádů pro rok 2021“
V souvislosti s přípravou předpokládané veřejné zakázky týkající se tisku, distribuce a prodeje knižních jízdních řádů pro rok 2021 vyhlašuje Správa železnic předběžnou tržní konzultaci pro potenciální dodavatele.
03.06.2020
Na trati mezi Kladnem a Řevničovem proběhnou opravné práce
Správa železnic opraví v průběhu letních prázdnin část středočeské trati z Kladna do Lužné u Rakovníka. Náplní stavby, na kterou nyní vypisuje veřejnou zakázku na zhotovitele, je kompletní oprava železničního svršku a spodku mezi Kladnem a Řevničovem. Akce naváže na práce provedené na tomto traťovém úseku v předchozích letech.
01.06.2020
Začíná rekonstrukce úseku z Dětmarovic na státní hranici s Polskem
Traťový úsek z Dětmarovic přes Petrovice u Karviné na státní hranici s Polskem čeká celková rekonstrukce. Správa železnic již podepsala smlouvu se zhotovitelem prací. Projekt bude spolufinancovaný z nástroje CEF Blending, který kombinuje finanční prostředky z unijního Nástroje pro propojení Evropy (CEF) a úvěr od Evropské investiční banky (EIB). Dokončení stavby s celkovými investičními náklady přes 3 miliardy korun je naplánováno na červenec 2022.