Tiskový servis (tiskové zprávy + prohlášení)

10.06.2016
V Praze na Chodově se srazil osobní vlak s kamionem
Praha, 10. června 2016 – Naštěstí se jednalo pouze o simulovanou srážku. Správa železniční dopravní cesty se touto ukázkou výcviku drážních hasičů připojila k mezinárodní akci ILCAD 2016. Ta se již tradičně koná u příležitosti Mezinárodního dne bezpečnosti na železničních přejezdech. Letošním tématem je nerespektování řidičů silničních vozidel
08.06.2016
Provoz na trati mezi Trutnovem a Teplicemi nad Metují je díky modernizaci přejezdů bezpečnější
Teplice nad Metují, 8. června 2016 – Správa železniční dopravní cesty zmodernizovala železniční přejezdy na trati mezi Trutnovem a Teplicemi nad Metují. Největším přínosem projektu je nejen zvýšení bezpečnosti drážní dopravy v uvedeném úseku, ale i plynulosti železničního a silničního provozu a zajištění vyššího komfortu pro cestující.
08.06.2016
Student Cup SŽDC po čtvrté pro pražské studenty
Praha, 8. června 2016 – Ve svém čtvrtém ročníku celodenní sportovně-vzdělávací akci Student Cup SŽDC přivítá Správa železniční dopravní cesty studenty 8. a 9. tříd základních škol, kteří se v blízké době budou rozhodovat o svém budoucím povolání.  Cílem projektu je zábavnou formou představit studentům drážní profese a motivovat je při výběru technických středoškolských studijních oborů.
07.06.2016
Po 500 dnech a 4 kilometrech tunelovací stroj Viktorie opět na denním světle
Plzeň-Doubravka, 7. června 2016 – Prorážkou do portálu těsně před plzeňskou čtvrtí Doubravka končí ražby více než čtyřkilometrové jižní trouby tunelu Ejpovice. Po téměř rok a půl trvající práci pod zemí se tunelovací stroj Viktorie podíval alespoň částečně na denní světlo. Slavnostní akce se zúčastnili představitelé SŽDC, SFDI, zhotovitelů - společností Metrostav a Subterra i další účastníci výstavby a hosté.
07.06.2016
Pravidelná změna železniční osobní dopravy od 12. června 2016
Praha, 7. června 2016 – Správa železniční dopravní cesty připravila od neděle 12. června pravidelnou změnu jízdního řádu železniční osobní dopravy na celkem 77 tratích základní železniční sítě a na dalších s nostalgickými a výletními vlaky. Stalo se tak na základě žádostí příslušných dopravců a krajů.
03.06.2016
Revitalizace trati Pardubice – Ždírec nad Doubravou zlepšila její parametry
Chrudim, 3. června 2016 – Správa železniční dopravní cesty zlepšila parametry části železniční trati Pardubice – Havlíčkův Brod. Hlavním cílem projektu bylo její uvedení do technického stavu odpovídajícího evropským parametrům a standardům.
02.06.2016
Modernizace tratě u Tábora, díky které získaly jižní Čechy první železniční tunel, byla dokončena
Tábor, 2. června 2016 – Správa železniční dopravní cesty dnes slavnostně ukončila modernizaci 12 kilometrů tratě mezi Táborem a Sudoměřicemi u Tábora, která probíhala od roku 2013. Tím se zvýšil komfort pro cestující na trati z Prahy do Tábora a došlo k dalšímu zkrácení doby jízdy.
24.05.2016
Na třech železničních tratích na Liberecku došlo ke zkrácení jízdních dob a zvýšení bezpečnosti a komfortu cestování
Liberec, 24. května 2016 – Správa železniční dopravní cesty zlepšila parametry na celkem třech železničních tratích v okolí Liberce. Hlavním cílem těchto projektů bylo jejich uvedení do technického stavu odpovídajícího evropským parametrům a standardům.
19.05.2016
Na trati Ústí nad Orlicí – Letohrad se bude cestovat pohodlněji
Letohrad, 19. května 2016 – Správa železniční dopravní cesty zlepší parametry železniční tratě Ústí nad Orlicí – Lichkov v mezistaničním úseku z Ústí do Letohradu. Hlavním cílem projektu je jeho uvedení do technického stavu odpovídajícího evropským parametrům a standardům.
17.05.2016
Cestování vlakem na trati Velký Osek – Hradec Králové – Choceň je rychlejší a bezpečnější
Choťovice, 17. května 2016 – Správa železniční dopravní cesty zlepšila parametry části železniční tratě, která vede z Velkého Oseka přes Chlumec nad Cidlinou, Hradec Králové a Týniště nad Orlicí do Chocně. Hlavním cílem projektu bylo její uvedení do technického stavu odpovídajícího evropským parametrům a standardům.