Z(S)právy železnic

31.05.2023
Čištění kolejí na trati v údolí řeky Bíliny
Důležitou součást kolejí tvoří kromě samotných kolejnic a pražců také štěrkové lože.
27.04.2023
Rekonstrukce vsetínského nádraží běží na plné obrátky
Stanice Vsetín se za poslední dva měsíce proměnila doslova ve velké staveniště. Zmizela polovina kolejí, roste nová odbavovací hala a hloubí se pochod. Patrné jsou také základy parkovacího domu.
27.04.2023
Šakvice a Novosedly mají nově opravené výpravní budovy
Na naší síti přibyly nově opravené výpravní budovy. Konkrétně se jedná o dvě jihomoravské stanice Šakvice a Novosedly. Stavební práce zajistily větší pohodlí pro cestující.
05.04.2023
Uniformy k železnici neodmyslitelně patří!
Sloužily a do značné míry stále slouží k odlišení od běžných cestujících. Pojďte se s námi podívat do skladu výstrojních součástí Správy železnic v Hradci králové.
10.11.2022
Rekonstrukce památkově chráněné výpravní budovy v Pardubicích
Rekonstruovat historickou památku není snadné. Řeší se původní vzhled a materiály, často stavbaři práci kombinují s dříve používanými postupy. A jinak tomu nebylo ani s obrovskými okny na pardubickém nádraží
31.08.2022
Na nádraží ve Vsetíně už vyrůstá nový dopravní terminál
Mezi města, která díky probíhajícím rekonstrukcím získají moderní železniční stanici, se řadí i Vsetín. Kromě nových bezbariérových nástupišť, podchodů či zázemí pro cestující z vlaků a autobusů vznikne v centru města také parkovací dům. Stavbu spolufinancuje EU.
23.08.2022
Druhá část rekonstrukce přerovského uzlu se chýlí ke konci
Na okraji Přerova letos stavbaři dokončují modernizaci další části tamního železničního uzlu. Kam práce pokročily, můžete nahlédnout také prostřednictvím Z(S)práv železnic. Stavbu spolufinancuje EU.
09.06.2022
Rychlovlak TGV přivezl do Česka cenné zkušenosti, nostalgii i pohled do budoucna
Kromě ikonické jednotky TGV do Česka zavítala i delegace ze SNCF a francouzských samospráv. Podělili se s námi o více než 40leté zkušenosti získané při budování vysokorychlostních tratí. Příjezd rychlovlaku tak ještě více prohloubil naši vzájemnou spolupráci.
13.05.2022
Zkrátit omezení na 1. koridoru pomáhají i unikátní stroje
Od poloviny roku 2020 prochází rekonstrukcí jedno z nejfrekventovanějších míst na české železniční síti – část tranzitního koridoru mezi stanicemi Poříčany a Velim. Celková přestavba trati i zastávek zároveň díky vybudování odboček v Cerhenicích a Tatcích přispěje v silně vytíženém úseku k větší variabilitě řízení provozu. Stavbu spolufinancuje EU.
21.04.2022
Jaká tajemství odhalili restaurátoři při rekonstrukci Fantovy budovy?
Největší secesní památka v Česku – Fantova budova na pražském hlavním nádraží, prochází kompletní rekonstrukcí.
12345