Staň se na jeden den…

Pro studenty spolupracujících škol jsme připravili zajímavý projekt s názvem Staň se na jeden den…, kde postupně představíme profese naší organizace. Pilotním povoláním je právě hasič.

Vybraní studenti si mohou na vlastní kůži vyzkoušet jak náročná je práce v jednotlivých oborech a co vše musí naši zaměstnanci během své směny zvládnout.

Reakce studentů, průběh celého dne a nejzajímavější momenty můžete shlédnout na videu, které s námi natočil youtuber Dominik Port.

 

 

 

Desítka studentů si vyzkoušela práci elektrotechnika

Díky projektu Staň se na jeden den… si mohou studenti partnerských středních škol vyzkoušet vybranou profesi Správy železnic na vlastní kůži. Tentokrát se akce účastnili studenti Střední školy elektrotechniky a strojírenství z Prahy 10. 

Již 8. ročník oblíbeného projektu v rámci spolupráce se školami, jehož garantem byl přednosta Správy elektrotechniky a energetiky Praha František Fiala, se konal 28. června.

Akce odstartovala přesně v 7:30 na prvním nástupišti pražského hlavního nádraží. Studenti dostali helmy a výstražné vesty a společně jsme se přesunuli k MVTV (speciální kolejové vozidlo přezdívané Mandelinka), které na nás čekalo u posledního „perónu“. Ještě před odjezdem si studenti měli možnost detailně prohlédnout celé vozidlo včetně stanoviště strojvedoucího. Okolo 8:00 jsme s Mandelinkou vyrazili na Zahradní Město. Naším cílem byla největší a nejmodernější trakční napájecí stanice v hlavním městě. Zde jsme se setkali s kolegy ze Správy elektrotechniky a energetiky Praha, kteří si pro studenty připravili zajímavou exkurzi, aby jim přiblížili, v čem spočívá jejich práce. Zpět na „hlavák“ nás opět vezla Mandelinka. V Informačním centru Správy železnic na studenty čekaly dárky a certifikáty.

Už teď se těšíme na další pokračování projektu Staň se na jeden den…, kdy se studenti blíže seznámí s prací návěstního technika.

Pokud máte zájem přihlásit se na tuto akci, napište nám na e-mail studenti@spravazeleznic.cz.