Staň se na jeden den…

Pro studenty spolupracujících škol jsme připravili zajímavý projekt s názvem Staň se na jeden den…, kde postupně představíme profese naší organizace. Pilotním povoláním je právě hasič.

Vybraní studenti si mohou na vlastní kůži vyzkoušet jak náročná je práce v jednotlivých oborech a co vše musí naši zaměstnanci během své směny zvládnout.

Reakce studentů, průběh celého dne a nejzajímavější momenty můžete shlédnout na videu, které s námi natočil youtuber Dominik Port.

 

 

Staň se na jeden den hasičem Správy železnic

Je ráno 10. října 2019 a my se scházíme se studenty Střední školy elektrotechniky a strojírenství z pražských Záběhlic a čáslavské SOŠ a SOU dopravní v Praze na zastávce Teplárna Michle a přesouváme se ke služebně drážních hasičů.

Absolvujeme kontrolní test a zjišťujeme, jaké jsou naše fyzické limity. Hasiči nám detailně ukazují, co všechno ke své náročné práci potřebují. Společně jsme si vyzkoušeli vázaní uzlů, slaňování a záchranu zraněné osoby z výšky.

Odměnou za absolvování náročného tréninku jsou věcné ceny a diplomy přímo od hasičů. Největší odměnou je ale samotný zážitek a možnost stát se na jeden den hasičem.