Aktuality

Nastartujte svoji kariéru na Železničních hrách

V sobotu 25. září se v Praze uskuteční první Železniční hry pro studenty. Těšit se můžete na netradiční sportovní disciplíny, ekologický workshop, hudební vystoupení, zajímavé ceny a den plný zábavy.  

Oslavte s námi Den bez aut v centru Prahy

Zveme vás na akci s názvem Oslava zdravé dopravy, která se uskuteční 22. září na náměstí Republiky v Praze od 9:00 do 21:00.  

Rodinný den se Správou železnic

V sobotu 11. 9. 2021 vás zveme na Rodinný den se Správou železnic. Akce bude probíhat v areálu stanice Praha-Dejvice.

Příští stanice svět. Festival mezinárodního vzdělávání přijede do pěti českých měst po železnici

Dva vagóny plné přednášek a workshopů, stage s koncerty a stánky se soutěžemi. Tak bude vypadat festival mezinárodního vzdělávání, který propaguje možnosti zahraničního studia, stáží a dobrovolnictví. Ve třetím zářijovém týdnu postupně navštíví Prahu, Plzeň, Liberec, Olomouc a Brno.  

Vyhrajte lístky na speciální jízdu přes Vilémovský viadukt

Pro čtyři z vás, kteří správně odpoví na soutěžní otázku: Kolik váží ocelová konstrukce Vilémovského viaduktu?, máme VIP vstupenky do vlaku s historickou parní lokomotivou. Vlak pojede 20. srpna ze Šluknova přes nově zrekonstruovaný Vilémovský viadukt do Mikulášovic. Kapacita…

Desítka studentů si vyzkoušela práci elektrotechnika

Díky projektu Staň se na jeden den… si mohou studenti partnerských středních škol vyzkoušet vybranou profesi Správy železnic na vlastní kůži. Tentokrát se akce účastnili studenti Střední školy elektrotechniky a strojírenství z Prahy 10.