Aktuality

Železniční kvíz #1

Některé železniční profese jsou notoricky známé, Správa železnic však zaměstnává odborníky, jejichž profese jsou veřejnosti spíše skryty. Připravili jsme pro vás kvíz, ve kterém můžete zjistit, čemu se věnují lidé s logem Správy železnic na své uniformě.  

Kariérní den Fakulty dopravní ČVUT bude on-line. Přidej se a ptej se na to, co tě zajímá!

Zajímáš se o práci na železnici? Chceš se dozvědět více o vysokorychlos­tních tratích a strategii železniční dopravy v České republice? Nebo by sis chtěl/a jen popovídat o železniční infrastruktuře a činnostech Správy železnic?

Konečně máš čas na dobrej biják, aneb v hlavní roli železnice!

Jak dlouho si říkáš, kéž by bylo víc času na dobrou knížku, psaní diplomky, úklid skříně v předsíni nebo dobrej film? Máme pro tebe deset tipů na filmy s drážní tématikou, které patří k filmové klasice.  

Technika je zábava pro velké i malé

Přesvědčila se o tom skupina nadšených žáků základní školy v Hradci Králové. Žáci Základní školy Hučák v Hradci Králové navštívili v pondělí 9. března expozici Muzea sdělovací a zabezpečovací techniky v Hradci Králové.

Seminář na děčínské průmyslovce opět úspěšný

Letošní v pořadí již osmnáctý seminář nazvaný Stavby dopravní infrastruktury byl připraven naší partnerskou Vyšší odbornou školou a Střední průmyslovou školou strojní, stavební a dopravní Děčín, a to ve dnech 26. a 27. února.

Další kolo výuky odborného praktika je za námi. Byli jsme u toho!

Nejlépe se hledají noví talenti tváří v tvář, a proto se pravidelně účastníme mimo jiné výuky na našich partnerských školách. Společně s vámi nám jde o jedno – popularizovat techniku.