O NádraŽákovi

My ve Správě železnic si uvědomujeme, že kromě bezpečnosti a dobře fungující infrastruktury potřebujeme také odborníky. Sázíme na silnou tradici a celoživotní vzdělávání. Na to odkazuje samotný název studentského programu NádraŽák.

Díky NádraŽákovi můžeš získat jistotu zaměstnání na 5 let u stabilní a perspektivní společnosti po ukončení studia, a tím spoluvytvářet budoucnost železnice. Kromě toho tě Správa železnic odmění měsíčním příspěvkem až 2 000 Kč. Naším cílem je podpořit tě ve studiu, a to nejen finančně, ale i odborně. Naši zaměstnanci za tebe úkoly sice neudělají, ale dokážou ti poskytnout užitečnou radu.

Co musím udělat, abych se stal NádraŽákem?

Stačí být studentem 3 či 4 ročníku jednoho z podporovaných oborů našich smluvních škol.

Také bys měl mít průměr známek za předcházející pololetí do 2,5. Nutností je také účast při výuce minimálně 70%.

Po splnění těchto podmínek už pouze stačí projít přijímacím pohovorem a zdravotní prohlídkou a můžeš se těšit na práci v dobrém kolektivu u Správy železnic.

Jaký příspěvek budu pobírat?

V rámci programu NádraŽák jsme zvolili motivační heslo Uč se a dostávej více!

  • 2 000 Kč měsíčně v případě studijního průměru 1,5 včetně a méně

  • 1 500 Kč měsíčně v případě studijního průměru od 1,5 do 2,0 včetně

  • 1 000 Kč měsíčně v případě studijního průměru od 2,0 do 2,5 včetně.

​Výše příspěvku se vždy počítá podle předcházejícího pololetí. Příspěvky se vyplácí vždy v období školního roku (září–červen).

Jakou mám šanci stát se NádraŽákem?

Jednoduše řečeno – velkou. Na základě naší analýzy nám do roku 2020 odejde do důchodu nemálo zaměstnanců (viz mapy níže). Z tohoto důvodu v současné době hledáme větší počet zaměstnanců na pozici výpravčího a signalisty. Stejně tak máme zájem o nové adepty do infrastrukturních profesí, jako je například elektromontér, návěstní technik či zámečník kolejových konstrukcí, nebo do stavebních profesí, jako jsou projektanti, rozpočtáři apod.

Termíny, kontakt

Vyplněné přihlášky a motivační dopis na téma Proč se chci zúčastnit studentského programu NádraŽák pošli na e-mail: studenti@spravazeleznic.cz.

Vzor přihlášky najdeš v dokumentech ke stažení.