Baví tě focení a máš chuť spojit profesionální výuku s pobytem v šumavské přírodě? Potom bude právě pro tebe Letní škola fotografie ta pravá zábava na prázdniny.

Jde o speciální letní tábor v Domě fotografů na Šumavě, který pořádá jeden z hlavních partnerů naší fotosoutěže – Fotoinstitut.czJe určený jak pro žáky základních škol a víceletých gymnázií ve věku od 12 do 16 let, tak i žáky vyšších ročníků středních škol ve věku od 15 do 21 let.

Letní škola fotografie je vhodná nejen pro začátečníky, ale i pokročilé. Těšit se můžeš na focení ve vybaveném ateliéru, v šumavské přírodě, na hradě Kašperk či u řeky Vydry. Vedoucími jsou jak mladí, tak zkušení fotografové.

Cílem letní školy fotografování je prohloubit znalosti fotografování a digitální techniky. Dozvíš se, jak postupovat od stisku spouště fotoaparátu přes digitální zpracování fotografie po její tisk či archivaci. Na workshopech bude k dispozici profesionální technika – fotografické tiskárny, grafické monitory a studiová světla. Nejlepší pořízené fotografie bude možné vytisknout přímo na místě. Kromě skvělého zážitku si odneseš mimo jiné certifikát o absolvování a upomínkové předměty.
 

Jak letní škola fotografie probíhala v roce 2017? Podívej se na: 
https://www.fotoinstitut.cz/clanky/2043/fototabor-letni-skola-fotografovani/

 

Program kurzu

nastavení fotoaparátu – jak vyfotit rychlou akci nebo tekoucí vodu, jak rozostřit pozadí u kamaráda i zaznamenat pohyb

kompozice – aby tvoje snímky zaujaly

portrét v interiéru a v exteriéru – naučíš se fotografovat se studiovými světly v ateliéru a s odraznými deskami venku

krajina – východ slunce a změna světla v krajině v průběhu dne

voda/řeka – detaily i celky, jak na focení tekoucí vody si natrénuješ na výletě podél Vydry

základní úpravy fotografií v grafickém editoru – když už se něco nepovede, opravíš to v počítači, třeba i kamaráda :)

Fotografování je prokládáno výlety do okolí. V průběhu celého tábora tě čekají soutěže o zajímavé ceny. Každý den si pořízené snímky prohlédneme a společně zhodnotíme. Vše pod vedením profesionálních fotografů a dalších členů týmu fotoaparát.cz a fotoinstitut.cz. Více informací se dozvíš na fotoinstitut.cz