Aktuality

Setkání s veřejností na jižní Moravě pokračují

Už měsíc jezdíme za vámi po malebné jižní Moravě, nikoliv však po vinných stezkách ale po obcích, kde se nyní věnujeme veřejným setkáním a kudy má v blízké budoucnosti vést nová vysokorychlostní trať z Brna do Rakvic.

Na začátku měsíce října jsme navštívili se svým VRTmobilem Modřice, Hustopeče a Rajhrad. Nyní pokračujeme ve veřejných setkáních v dalších obcích, kde se setkáváme s místními samosprávami a občany, a to v doprovodu odborníků ze Správy železnic a projektantů.

 

 

Na každém z těchto setkání sdělujeme obyvatelům obce záměr projektu a představujeme jeho přínosy a benefity, které jim přinese. S sebou vozíme detailní mapové podklady, kde je možnost si trasu prohlédnout a klást otázky týkající se výstavby. Kromě toho si návštěvníci z prezentacích mohou odnést informační letáky, díky kterým získají lepší přehled o vysokorychlostní železnici. Pro úsek VRT Jižní Morava existuje geografický informační portál (GIS), ve kterém si lze návrh trati prohlédnout z pohodlí domova i v přiblíženém detailu.

Jsme velmi potěšeni zájmem o tato setkání, což dokazují naplněné sály a zasedací místnosti. Za sebou máme již sedm veřejných setkání na jižní Moravě a čeká nás jich ještě dalších sedm. Máte zájem vědět, kde se můžete s námi příště potkat? Více informací naleznete zde.