Aktuality

16.09.2020
Podpis memoranda se společností SNCF International
Správa železnic dnes podepsala memorandum s francouzskou společností SNCF International. Jeho předmětem je potvrzení oboustranného zájmu o dlouhodobou spolupráci v oblasti rozvoje vysokorychlostního i konvenčního železničního systému a nastavení budoucího směřování této spolupráce. Významnou součástí vzájemného partnerství bude vytvoření pracovní skupiny tvořené zástupci obou stran.
15.09.2020
Správa železnic získala cenu Mosty
Za mimořádnou aktivitu ve prospěch osob se zdravotním postižením získala Správa železnic cenu Mosty 2019. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, která výroční ceny zaštiťuje, ocenila především snahu správce infrastruktury systematicky zpřístupňovat cestování po železnici osobám se zdravotním postižením a také aktivní spolupráci obou jmenovaných organizací.
15.09.2020
Správa železnic připravuje modernizaci kutnohorského hlavního nádraží
Správce železniční infrastruktury vypsal výběrové řízení na dodavatele záměru projektu modernizace hlavního nádraží v Kutné Hoře. Předmětem stavby bude celková rekonstrukce stanice, její plná peronizace a zajištění bezbariérového přístupu na nová nástupiště. Stavební práce by měly probíhat v letech 2024 a 2025, odhadovaná výše investice je 2,2 miliardy Kč.
11.09.2020
Studie proveditelnosti prověří možnosti rychlého spojení Prahy a Liberce
Správa železnic vyhlásila soutěž na zpracovatele Studie proveditelnosti, která prověří možnosti modernizace železniční infrastruktury v úseku Mladá Boleslav – Turnov – Liberec, včetně přeshraničního spojení do Polska. Následná realizace navržených úprav má umožnit vedení expresních vlaků mezi Prahou a Libercem v hodinovém taktu.
11.09.2020
Správa železnic vybrala firmu, která zrekonstruuje nástupiště v Roztokách u Prahy
V zajištění bezbariérového přístupu v Roztokách u Prahy udělala Správa železnic další krok. Stanici stavebně upraví Společnost Roztoky u Prahy tvořená firmami Reader &Falge a REKULTIVACE Ústí nad Labem, kde Reader &Falge je vedoucí sdružení. Vysoutěžená cena je 203,8 mil. Kč. Stavba zahrnuje rekonstrukci nástupišť a vybudování nového podchodu.
10.09.2020
Slavnostní setkání připomene výročí narození sira Nicholase Wintona
Na prvním nástupišti pražského hlavního nádraží se v neděli 13. září od 14:00 uskuteční dodatečné slavnostní setkání k 111. výročí narození sira Nicholase Wintona. Součástí akce bude kromě kulturních vystoupení také opětovné odhalení sochy zachránce stovek židovských dětí i s nově nasazenými brýlemi.
10.09.2020
Rodinný den Správy železnic ve stanici Praha-Dejvice
Nádraží v Praze-Dejvicích bude tuto sobotu dějištěm Rodinného dne Správy železnic. Na návštěvníky akce čeká bohatý program pro všechny věkové kategorie. Jeho součástí budou i jízdy historických vozidel, které připravily jako partner akce České dráhy v rámci svého regionálního dne železnice.
09.09.2020
S modernizací železnice mezi Lysou nad Labem a Čelákovicemi pomáhá unikátní ekologický sanační stroj
V rámci optimalizace traťového úseku Lysá nad Labem (mimo) – Čelákovice (mimo), která běží na plné obrátky již téměř rok, nasadili stavbaři speciální sanační stroj. Model PM 200–2R je unikátní zejména rychlostí práce. Uspoří až 75 procent času oproti konvenční technice. Zároveň disponuje zařízením na ekologickou recyklaci štěrku, které umožňuje opětovné využití tohoto materiálu.
09.09.2020
V Kdyni na Domažlicku se srazil osobní vlak se služebním
Na nádraží v Kdyni na Domažlicku se dnes krátce po sedmé hodině ráno srazil osobní vlak jedoucí z Klatov do Domažlic s železniční diagnostickou soupravou tvořenou lokomotivou a měřicím vozem. Nehoda si vyžádala přibližně 20 zraněných, její příčiny se vyšetřují. Odhadovaná škoda dosahuje 4,2 milionu korun na motorovém voze ČD, 500 tisíc korun na lokomotivě ČD Cargo a 50 tisíc korun na drážní infrastruktuře.
08.09.2020
Oprava příjezdového podchodu na brněnském hlavním nádraží
Správa železnic zahájila opravu příjezdového podchodu, který zajišťuje druhý přístup cestujících ve stanici Brno hlavní nádraží z výpravní budovy a přilehlého prvního nástupiště na nástupiště číslo 2 až 4. Stavební práce a s nimi související omezení potrvají do poloviny letošního prosince.