Aktuality

Správa železnic vybrala zhotovitele přípravné dokumentace pro přímé spojení ruzyňského letiště s Kladnem

Správa železnic uzavřela smlouvu o dílo s dodavatelem záměru projektu a dokumentace pro územní rozhodnutí pro stavbu, která umožní přímé spojení Letiště Václava Havla s Kladnem. Za částku 27,27 milionu korun je zpracuje společnost tvořená firmami SAGASTA, AFRY CZ a AF-Infrastructure AB. Stavební práce by měly proběhnout v letech 2023 až 2025, celkové investiční náklady budou známy po dokončení záměru projektu.

Stavba s názvem Zaokruhování železničního spojení Letiště Václava Havla do trati Praha – Letiště VH – Kladno řeší přímé kolejové propojení letiště s Jenčí a Kladnem. Její příprava se řeší v koordinaci s plánovanými rozvojovými projekty Letiště Praha. Předpokládaná délka novostavby železniční trati je 4 km.

Díky plánované akci Správy železnic získá Letiště Václava Havla přímé kolejové napojení na největší město Středočeského kraje. Prioritou ale zůstává vybudování železniční novostavby z letiště do stanice Praha-Ruzyně, odkud budou vlaky pokračovat do centra metropole. Její součástí bude také dopravní terminál Dlouhá Míle. Ten umožní propojení vlakové, autobusové a také tramvajové dopravy, navíc nabídne parkovací místa pro 2000 automobilů.