Personalistika

Exkurze malých dobrodruhů na nádraží v Brně-Chrlicích

Nádraží v Brně-Chrlicích se na pár desítek minut proměnilo ve svět zvědavosti a radosti. Na palubu se nalodilo přes dvacet malých cestovatelů z mateřské školy Brno-Chrlice, aby prozkoumali tajemství železničního světa.

Nejprve se děti seznámily se zásadami bezpečnosti ve stanici. "Pamatujte, žádné skákání po kolejích a žádné závody s vlaky," poučoval je náměstek přednosty PO Brno s úsměvem na tváři. Poté následovala cesta do čekárny, kde se z dříve fungující pokladny začaly dětem vydávat dětské jízdenky. A nebyly to jen tak ledajaké jízdenky – byly to vstupenky do světa neomezených dobrodružství na kolejích. Proto nebylo překvapením, že při otázce „kam to bude“ děti odpovídaly do Paříže nebo Turecka. Když každé dítě svou jízdenku dostalo, následovala oblíbená činnost – „razítkování“! S nadšením a úsměvy na tvářích si každý označil svou jízdenku, aby byla připravena na nekonečné cesty do železničního ráje.

A jakmile byly jízdenky v kapsách, čekalo nás nové dobrodružství na stavědle. Tady se děti setkaly s tajemnou prací signalisty a dozvěděly se, jak se vůbec staví vlakové cesty. Několik dětí dokonce předvedlo své nově nabyté znalosti v umění „stavění výhybky“. Návštěvě se nevyhnula ani dopravní kancelář, kde si naši malí dobrodruzi mohli vyzkoušet červenou čepici. 

Celá akce se povedla doslova na jedničku a aby děti neodešly s prázdnou věnovali jsme jim dárkové předměty, takže si každý malý dobrodruh odnesl kousek železniční magie na památku. Děkujeme všem malým cestovatelům za návštěvu a těšíme se na další povedenou exkurzi plnou radosti, smíchu a objevování tajů železničního světa.
Monika Hlávková