Přejít k obsahu

Moderní železnice

27.09.2023
Trať Plzeň – Žatec prochází opravou
První z výluk na tzv. žatecké trati, která se konala v úseku Horní Bříza – Kaznějov – Plasy – Mladotice, skončila 22. září. Zahrnovala zvýšení stability skalního zářezu (kvůli sesuvům tam byla pomalá jízda), výměnu osmi tisíc pražců, defektoskopicky vadných kolejnic zřízení bezstykové koleje. Zároveň prošly opravou dva mosty.
27.09.2023
Železniční stanice Trutnov střed získala nové LED osvětlení
V roce 2022 bylo opraveno osobní nádraží ve stanici Trutnov střed, letos se dostalo i na staniční osvětlení. Opravou prošly osvětlovací stožáry a věže včetně kabelových rozvodů a dálkového dohledu.
23.09.2023
Vítězství na nohejbalovém turnaji obhájili hasiči z Nymburka
V prostorách kralupské požární stanice se odehrál 12. ročník turnaje v nohejbale o putovní pohár ředitele Hasičského záchranného sboru Správy železnic. Zúčastnilo se ho celkem 12 týmů a slavnostní zahájení provedl ředitel drážních hasičů Jan Blecha.
22.09.2023
Stáž na Správě železnic mi přinesla spoustu cenných zkušeností
Sociální sítě jsou pro naši státní organizaci klíčovou součástí komunikace s veřejností. I v této oblasti tedy nabízíme prostor stážistům, kteří se mohou zapojit do reálných projektů. Tuto možnost využila i Michaela Mokošová, která u nás absolvovala půlroční stáž.
22.09.2023
Nádraží na hranici je dnes symbolem spojené Evropy
Nádraží v Železné Rudě-Alžbětíně je unikátní díky své poloze přímo na státní hranici. Pohnuté dějiny 20. století se promítly nutně i do historie této pohraniční přechodové stanice. Dnes je symbolem změn po roce 1989.
14.09.2023
Naši hasiči prezentovali svou činnost na profesním setkání hasičů
Na počátku září se uskutečnilo odborné kolokvium „Pod ochranou sv. Floriána“, které pořádalo Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska. Hasičský záchranný sbor Správy železnic byl na toto kolokvium pozván v rámci probíhajících oslav 70. výročí založení profesionálních hasičů na železnici. Reprezentoval ho zástupce kanceláře ředitele Josef Šafařík.
13.09.2023
První digitální stavědlo bylo ve stanici Hluboká nad Vltavou
Během prvního pololetí letošního roku jsme vám přinesli tři díly seriálu o poválečném vývoji zabezpečovacího zařízení u nás. Nyní si můžete přečíst díl poslední, který se věnuje zavádění digitálních stavědel na české železnici.
13.09.2023
Proměna smíchovského nádraží v moderní teminál začíná
Během následujících měsíců odstartuje modernizace hned dvou klíčových pražských nádraží. Masarykova až příští rok, to smíchovské se začne měnit v moderní dopravní terminál už během září. Přibližně čtyři roky nepohodlí pro cestující ale budou stát za to.
13.09.2023
Třebovice v Čechách mají opravené nádraží
Na hlavním železničním koridoru nedaleko České Třebové v obci Třebovice prošla částečnou opravou výpravní budova místního vlakového nádraží a dostala tak moderní vzhled.
12.09.2023
Na brněnském hlavním nádraží se odhalil Památník zmizelých
Při příležitosti konání druhého ročníku mezinárodního festivalu židovské kultury ŠTETL FEST proběhlo minulý týden na brněnském hlavním nádraží odhalení „Památníku zmizelých". Ten bude připomínat tragický osud židovských obyvatel Brna a blízkého okolí během druhé světové války.