Volný čas

19.07.2024
Na plzeňském nádraží se nově čepuje plzeňské pivo
Na plzeňském hlavním nádraží je nově otevřena restaurace Pivstro, která úspěšně funguje také v centru města. Zastávka by Pivstro sídlí u 5. koleje, odkud odjíždějí především expresy do Prahy.
17.07.2024
Pojeďte s námi za romantikou, dobrodružstvím a objevováním nových míst!
Léto je ideálním obdobím pro cestování a poznávání různých zákoutí naší vlasti. Řada míst je spojena s historií železniční dopravy u nás, jinde zase přitahují zájem návštěvníků unikátní železniční stavby. Zveme vás na cestu za některými zajímavostmi, a to jak jinak než vlakem.
17.07.2024
Nově otevřená kavárna Foyer Café v prostorách Fantovy budovy láká nejen na netradiční prostředí
V samém srdci Prahy, přímo v historické Fantově budově na hlavním nádraží, se otevřela zbrusu nová kavárna Foyer Café. Hostům nabízí lahodnou kávu a chutné občerstvení v jedinečném prostředí, které snoubí moderní design s prvky secesní architektury.
08.05.2024
Hasičské muzeum v Přibyslavi rozšířila expozice věnovaná dráze
V části přibyslavského renesančního zámku sídlí Hasičské muzeum, kde se můžete seznámit s nejstaršími způsoby hašení či vývojem používané techniky od nejstarších exponátů po dnešní stroje. Jeden sál je nově věnovaný minulosti a současnosti drážních hasičů.
18.04.2024
Náš kolega zabodoval v oblacích na katarském nebi
V katarském Lusail City se uskutečnilo mistrovství světa motorových paraglidistů ve slalomu mezi pylony. Čeští reprezentanti získali bronzové medaile, což je velký úspěch. O ten se zasloužil i náš kolega Alois Šinogl z Ústí nad Labem.
20.02.2024
Na dovolenou lze stále častěji létat i z menších českých letišť
Určitě hodně našich kolegů využívá pro plánování své dovolené služeb cestovní kanceláře ČD travel. Zeptali jsme se proto její ředitelky Blanky Jíšové, jaké novinky připravila pro své klienty a o které destinace je největší zájem.
14.02.2024
V Lužné u Rakovníka se pilně připravují na novou sezónu
Brány Železničního muzea ČD v Lužné u Rakovníka jsou sice momentálně zavřené, to ale neznamená, že se v tomto areálu během zimních měsíců nic neděje a že vše ulehlo k zimnímu spánku. Opak je pravdou a návštěvníci se mohou těšit na řadu novinek.
20.12.2023
Naše fotosoutěž zná vítěze svého již 12. ročníku
Na konci listopadu jsme vyhlašovali vítěze již 12. ročníku Fotosoutěže Správy železnic. Porota musela vybrat z desítek přihlášených fotografií ty nej, ale jako každoročně to zvládla. A tak vládní salonek na pražském hlavním nádraží mohl přivítat úspěšné fotografy
10.10.2023
Drážní hasiči seznamovali děti se základy první pomoci
V sobotu 7. října vyjeli drážní hasiči z jednotky Nymburk k zajištění preventivně výchovné akce do Dolních Počernic, kde se konal 15. ročník cyklistického závodu Prevencí proti nehodám. Seznamovali zde děti se základy první pomoci.
23.09.2023
Vítězství na nohejbalovém turnaji obhájili hasiči z Nymburka
V prostorách kralupské požární stanice se odehrál 12. ročník turnaje v nohejbale o putovní pohár ředitele Hasičského záchranného sboru Správy železnic. Zúčastnilo se ho celkem 12 týmů a slavnostní zahájení provedl ředitel drážních hasičů Jan Blecha.
12.09.2023
Drážní hasiči nás reprezentovali na Regionálním dnu železnice v Praze
Příznivci světa na kolejích se sešli v sobotu na Regionálním dni železnice v Praze. Konal se konkrétně v areálu stanice Praha-Vršovice a nedalekého depa Českých drah. Správu železnic reprezentovali drážní hasičů se svou technikou. Podívat se na ni přišel i ministr dopravy Martin Kupka a ředitel HZS Správy železnic Jan Blecha.
29.08.2023
Do Benešova se sjedou nejen unikátní parní krasavice
V polovině září přivítá středočeský Benešov již čtvrtý ročník Festivalu parních lokomotiv. Centrem dění bude místní depo, které má pronajatý spolek Posázavský pacifik a které bude hostit řadu unikátních parních, motorových i elektrických lokomotiv a motorových vozů.
26.07.2023
Parní léto v Telči začne oslavou výročí trati Kostelec – Telč
Na regionální dráhu mezi Kostelcem u Jihlavy a Slavonicemi vyjedou během příštích víkendů opět historické vlaky. Po roce se zde koná další ročník akce „Parní léto 2023“, kterou pořádá Společnost telčské místní dráhy ve spolupráci s Českými drahami, Správou železnic.a dalšími partnery.
11.07.2023
Parta železničních nadšenců pečuje v České Lípě o důkazy umu našich předků
Česká Lípa je město železnici zaslíbené. Jedná se o důležitou železniční křižovatku, ve zdejším depu pak parta nadšenců pečuje o skutečné skvosty na kolejích. A nejen to – v současné době pracuje na obnově minimálně do vystavovatelného stavu legendárního jedničkového Albatrosa 498.112.
23.06.2023
Bechyňka slaví 120 let, čeká ji léto plné nostalgických jízd
V sobotu 24. června čeká nejstarší elektrifikovanou trať u nás velká sláva. Trať z Tábora do Bechyně oslaví 120 let od uvedení do provozu. Na trať vyjede legendární elektrická lokomotiva Elinka a připraven bude i pestrý kulturně společenský program. Během prázdninových měsíců se může veřejnost těšit i na tradiční nostalgické jízdy s Elinkou a Bobinkou.
23.06.2023
Podél Sázavy za krásnou přírodou i řadou historických památek
Jen málo tratí je tak úzce spjato s řekou jako legendární Posázavský Pacifik, trať z Prahy do Čerčan a Světlé nad Sázavou. Mezi nejkrásnější úseky 150 kilometrů dlouhé trati patří ten mezi Čerčany a Českým Šternberkem. Právě sem vás zveme na výlet.
16.05.2023
Začíná sezóna nostalgických jízd, nabídka akcí bude bohatá
Během dubna vyjíždějí po zimní přestávce zvláštní vlaky složené z historických vozidel, v květnu sezóna vypuká naplno. Největší zájem bývá o vlaky, které táhne parní lokomotiva. České dráhy i letos připravily bohatou nabídku nostalgických jízd.
10.05.2023
V litoměřické nádražní galerii se poprvé konala vernisáž výstavy
V příjemné atmosféře se nesla vernisáž výstavy fotografií Rainera Bacha s názvem Litoměřice očima cizincem, který se zamiloval. V galerii ve vestibulu vlakového nádraží Litoměřice – město bude kolekce snímků zachycujících město a jeho okolí k vidění až do konce června.
24.04.2023
Přes hory, údolí, viadukty a tunely z Liberce do České Lípy
Unikátní kamenné viadukty, tunely, romantická nádraží a nezapomenutelné výhledy do okolní krajiny, které dominuje Ještěd. To je ve zkratce železniční trať mezi Libercem a Českou Lípou. Zejména v okolí Kryštofova Údolí patří jednoznačně mezi nejkrásnější u nás.
29.03.2023
Lokálkou na střechu české železnice a do kraje krále Šumavy
Hluboké lesy, rozsáhlé louky, nekonečná rašeliniště a mezi tím vlnící se koleje. To je kraj mezi Vimperkem, Volary a Novým Údolím, kde vlak projíždí lidskou nohou nedotčenou panenskou přírodou Národního parku Šumava.