Aktuality

Olomoucký kraj potvrdil, že chce jezdit nejrychlejšími vlaky

Prezentace přípravy VRT zastupitelům Olomouckého kraje dopadla na výbornou. V pondělí 11.12. 2023 přijeli představit záměr vysokorychlostních tratí zástupci Správy železnic na zasedání zastupitelstva Olomouckého kraje. Pozvání přijal i ministr dopravy Martin Kupka, který se jednání osobně zúčastnil.

Úvodní slovo patřilo ministru dopravy, který představil klíčové přínosy projektu a jeho vliv na Olomoucký kraj i celou Českou republiku. Ministr Kupka zdůraznil strategický význam projektu VRT pro rozvoj dopravní infrastruktury. V dalším bloku prezentace se ředitel SS VRT Jakub Bazgier a náměstek ředitele Marek Pinkava podrobněji zabývali benefity projektu, časovým plánem a technickým řešením, zejména v úseku VRT Moravská brána. Projekt VRT získal podporu mezi zastupiteli a následná diskuze ukázala zájem o budoucnost železniční dopravy v regionu.

Po skončení prezentace následoval tiskový briefing, který se těšil velkému zájmu médií. Přeplněná místnost svědčila o zájmu a významu VRT. Ministr dopravy, společně s hejtmanem Josefem Suchánkem a zástupci Správy železnic, pak odpovídali na otázky novinářů.