Aktuality

Panelová diskuze 24. 6. 2021 „Železniční uzel Praha: Vlakem na Karlovo náměstí?“

Železniční infrastruktura na území Prahy je na hraně své současné kapacity, doprava po ní však neřekla své poslední slovo.

Správa železnic chystá přivedení rychlých spojení, Praha a Středočeský kraj na ni spoléhají v regionální dopravě, prostor k růstu potřebuje i logistika po kolejích. Jak se podaří skloubit všechna tato očekávání? Co pražské železnici nejvíce chybí a o které silné stránky bychom naopak nechtěli přijít? Kde leží její nevyužitý potenciál? Zapojte se do panelové diskuze s týmem nové studie železničního uzlu Praha a nezávislými odborníky. Účast přislíbili Marek Zděradička za hlávní město Prahu, Luděk Sosna za Ministerstvo dopravy ČR, Markéta Braun Kohlová za Univerzitu Karlovu, Jiří Pohl jako specialista na železniční problematiku a Karel Hájek jako urbanista a architekt.

Panelová diskuze se uskuteční ve čtvrtek 24. června od 19 hodin v Centru architektury a městského plánování (CAMP), Vyšehradská 51, Praha 2. Přenášena bude také online na webu https://www.campuj.online/zive. Pokud zamíříte na diskuzi osobně, nezapomeňte si rezervovat místo v předstihu. Těšíme se na vaše dotazy, ať přímo z publika nebo přes aplikace slido.com pod heslem #campujonline.