Technický workshop

Nestihl jsi první Technický workshop 4.0? Sleduj náš web a dozvíš se brzy více o připravovaném druhem ročníku, který se blíží.

Technický workshop 4.0 ve zkratce představuje výběrové řízení do tříměsíčního placeného programu stáže zajímavou a edukativní formou. Během jednoho dne vám představíme aktuální výzvy české železnice, vtáhneme vás do projektů železniční dopravy čtvrté generace a nabídneme vám možnosti pracovní spolupráce už během studia. Druhý ročník se uskuteční v listopadu 2022 v Praze. Bližší informace brzy zveřejníme na studentském webu Správy železnic.

Chceš dostávat informace o plánovaných akcích, projektech a programech v předstihu, napiš nám na studenti@spravazeleznic.cz a přihlaš se o studentský newsletter.

A jak to vypadalo na prvním Technickém workshopu?

Do prvního ročníku se přihlásilo přes čtyři desítky studentů z dopravních, elektrotechnických a stavebních fakult. Vybrat jsme mohli jen dvacet z nich, kteří se 16. prosince 2021 zúčastnili Technického workshopu v pražské Truhlárně. 

Hlavními tématy byly:

  • Konverze trakční soustavy na 25 kV AC
  • ETCS na odbočných tratích
  • Technický návrh překročení řeky v případě Rychlých spojení
  • VRT a její navázaní na konvenční infrastrukturu
     

Osm nejlepších získalo exkluzivní placenou stáž, zajímavé kontakty, pracovní zkušenosti, podívali se na místa veřejnosti nepřístupná a obdrželi nabídku pracovní smlouvy.