O projektu

Věděli jste, že největší počet cestujících ve Středočeském kraji přijíždí do Prahy z Kladna a jeho okolí? V současnosti je to několik desítek tisíc lidí denně, což představuje i na současnou jednokolejnou trať enormní nápor.

Ve spolupráci s hlavním městem Praha, městem Kladno a ostatními subjekty tak na Správě železnic pracujeme na tom, abychom vám, cestujícím, zajistili na této trase spolehlivou, bezpečnou a komfortní úroveň přepravy. 

Aktuálně proto modernizujeme celou trať mezi Prahou a Kladnem. Při této příležitosti také vytvoříme nové vlakové spojení na mezinárodní Letiště Václava Havla Praha. Na trati přibude nově šest vlakových stanic, které budou na území Prahy přímo napojené na metro, a zmodernizujeme i stávající zastávky. 

Vše pečlivě plánujeme s ohledem na obyvatele přilehlých území a samozřejmě řešíme i ekologické dopady projektu. Modernizovaná trať z Prahy do Kladna (PRaK) pozitivně ovlivní infrastrukturu a rozvoj oblastí na Kladensku a v Praze 6 a 7. Vzniknou také stovky nových parkovacích míst na několika navazujících P+R parkovištích.