Galerie

Modernizace pardubického železničního uzlu

Modernizace pardubického železničního uzlu oficiálně začala. Podívejte se, jak bude celý uzel vypadat po dokončení rozsáhlé přestavby.

 

Práce na modernizaci pardubického uzlu jsou v plném proudu

Od září 2020 stavbaři nepřetržitě pracují na přestavbě pardubické stanice. Dosud proběhla například rekonstrukce kolejiště mezi 3. a 4. nástupištěm a pracuje se na kolejích mezi 2. a 3. nástupištěm, došlo také k částečné demontáži nástupišť, izolaci podchodů nebo výstavbě prvního pilíře pro pěší lávku. Jak bude stavba pokračovat v dalších měsících a na jaký výsledek modernizace se nakonec v Pardubicích mohou těšit? Odpovíme v dalším díle pořadu Z(S)právy železnic.

 

Proměna pardubického železničního uzlu brzy ještě zintenzivní

Modernizované kolejiště, nové zabezpečovací zařízení a rychlejší průjezd osobních i nákladních vlaků. A z pohledu cestujících například kompletně zrekonstruovaná nástupiště včetně jednoho zcela nového, přístupná i po eskalátorech. Taková bude podoba pardubického hlavního nádraží po dokončení všech prací v roce 2024. Od září 2020, kdy modernizace železničního uzlu Pardubice začala, procházejí jeho části dílčími úpravami. Ve velkém se viditelné změny budou odehrávat už v průběhu letošního roku. Se Z(S)právami železnic jsme zjišťovali, jak se na ně stanice připravuje.


Rekonstrukce výpravní budovy v Pardubicích

Památkově chráněný objekt navracíme v maximální možné míře do původního historického stavu. Jedním z významných prvků jsou právě obklady, které se vzorkovaly dle původních obkladů.


Noční výluka: