Aktuality

20.10.2021
Aktuální postup stavebních prací v uzlu Pardubice
Stavební práce na modernizaci železničního uzlu Pardubice běží na plné obrátky. V současné době probíhá například rekonstrukce prvního a druhého nástupiště včetně zastřešení, pokládají se nové koleje a obnovuje trať v úsecích Pardubice hl. n. – Pardubice-Rosice nad Labem, respektive Pardubice-Rosice nad Labem – Pardubice závodiště. Tato etapa skončí v polovině prosince 2021.
15.10.2021
Aktuální průběh rekonstrukce mezi Ústím nad Orlicí a Brandýsem nad Orlicí
Letos v únoru začala rekonstrukce jednoho z posledních dosud nemodernizovaných úseků prvního koridoru, který se nachází mezi stanicemi Ústí nad Orlicí a Brandýs nad Orlicí. Cílem projektu je nejen celkové zlepšení stavu drážní infrastruktury, ale také zvýšení její kapacity vybudováním nové odbočky Bezpráví.
05.05.2021
Proměna pardubického železničního uzlu brzy ještě zintenzivní
Modernizované kolejiště, nové zabezpečovací zařízení a rychlejší průjezd osobních i nákladních vlaků. A z pohledu cestujících například kompletně zrekonstruovaná nástupiště včetně jednoho zcela nového, přístupná i po eskalátorech. Taková bude podoba pardubického hlavního nádraží po dokončení všech prací v roce 2024.
29.03.2021
Startují historicky nejrozsáhlejší výluky na prvním koridoru
Souběh několika významných stavebních akcí na prvním koridoru přinese zásadní omezení železniční dopravy. Výluky, které tam 6. dubna 2021 začnou, jsou podle ředitele odboru jízdních řádů Alexandra Vrtěla svým rozsahem a dobou trvání zcela unikátní. Cestující se po jejich skončení mohou těšit na rychlejší cestování, nyní se ale musí obrnit trpělivostí. Jaká konkrétní omezení přijdou? A o kolik se prodlouží doba, kterou cestující stráví ve vlaku? Odpovědi nejen na tyto otázky zazní v dalším díle podcastu Správy železnic.