Aktuality

13.03.2023
Správa železnic získala stavební povolení pro rekonstrukci stanice Praha-Smíchov
Smíchovské nádraží čeká v nadcházejícím období zásadní proměna. Správa železnic získala pravomocné stavební povolení pro rekonstrukci celé stanice. Stavba bude rozdělena na etapy, už za několik dní budeme znát zhotovitele první části a následně budou moct začít vlastní stavební práce. Zahrnovat budou snesení části kolejiště a demontáž lávky, která umožňuje přístup do Radlické ulice.
14.07.2022
Smíchovské nádraží slaví 160. výročí svého uvedení do provozu
Nádraží na tehdy ještě samostatné Smíchově se otevřelo 14. července 1862 jako druhá velká pražská železniční stanice. Letos tedy oslavilo 160. výročí zahájení provozu. Původní nádražní budovy se zejména kvůli poškození za druhé světové války nezachovaly, současná výpravní budova pochází z 50. let minulého století. V současnosti se chystá kompletní přestavba celého nádraží.
01.07.2022
Modernizace trati do Radotína míří do finále
Zatímco přestavba smíchovského nádraží se teprve chystá a měla by začít v blízké době, modernizace navazujícího úseku do Prahy-Radotína se blíží do finále. Se začátkem letošních prázdnin skončila výrazná omezení provozu mezi stanicemi Praha-Smíchov a Praha-Radotín, vlaky mohou využívat jak dvoukolejný úsek ze Smíchova do odbočky Závodiště, tak i navazující čtyřkolejnou část do Radotína. Na ní současně začnou obsluhovat přeloženou zastávku Praha-Velká Chuchle.