Setkání s veřejností

mapa
27.06.2023
Jistebník
Zástupci týmu přípravy vysokorychlostních tratí ze Správy železnic opět navštívili obec Jistebník. S představiteli obce společně jednali o aktuálním stavu příprav vysokorychlostních tratí.
26.06.2023
Polanka nad Odrou
Zástupci Správy železnic představili projekt vysokorychlostních tratí v rámci veřejných setkání s obyvateli – tentokrát v Polance nad Odrou.
22.06.2023
Zlosyň
22. června se setkali obyvatelé středočeské obce Zlosyň se zástupci Správy železnic. Tématem bylo vedení plánované vysokorychlostní trati v okolí obce a otázky dopadu provozu na její okolí.
20.06.2023
Roudnice nad Labem
20. června proběhlo v kulturním domě Říp v Roudnici nad Labem setkání zástupců Správy železnic, Stavební správy VRT, Ministerstva dopravy, architektů a dalších odborníků s místní veřejností. Tématem byl především připravovaný terminál vysokorychlostní trati u Roudnice nad Labem, ale také postup přípravy trati na RS4 mezi Prahou a saskými Drážďany.
19.06.2023
Mankovice
Připravovaná vysokorychlostní trať, která bude součástí úseku VRT Moravská brána II, byla tématem setkání v obci Mankovice. Zúčastnili se ho nejen obyvatelé obce, ale také Ing. Cápal ze Správy železnic, který se věnuje hlukové studii a protihlukovým opatřením.
19.06.2023
Nová Ves a Ledčice
V sále obecního úřadu v Nové Vsi se 19. června v odpoledních hodinách sešli její obyvatelé a také občané obce Ledčice se zástupci vysokorychlostních tratí.
15.06.2023
Velké Albrechtice
Ve čtvrtek 15. června 2023 se od 16 hodin uskutečnilo veřejné setkání zástupců Správy železnic s občany Velkých Albrechtic k plánované novostavbě vysokorychlostní trati v úseku Moravská brána II.
13.06.2023
Bělotín a Střítež nad Ludinou
Obyvatelé obce Bělotína a Stříteže nad Ludinou se sešli s odborníky ze Správy železnic, kteří se věnují přípravám vysokorychlostní tratě v úseku VRT Moravská brána II.
09.06.2023
Jihlava
Připravovaná vysokorychlostní trať na území Vysočiny byla tématem setkání, které se uskutečnilo na půdě Magistrátu města Jihlavy. Jednání se zúčastnili nejen odborníci ze Správy železnic, ale také ministr dopravy, hejtman kraje, primátor města a samozřejmě obyvatelé Jihlavy a okolních obcí.
09.06.2023
Kraj Vysočina
Připravovaná vysokorychlostní trať na území Vysočiny byla tématem setkání, které se uskutečnilo na půdě úřadu Kraje Vysočina. Jednání se zúčastnili nejen odborníci ze Správy železnic, ale také ministr dopravy, hejtman kraje a samozřejmě starostové obcí dotčených výstavbou.